Domů » Články » Plány LG pro letošní rok: Na jaké modely se ještě můžeme těšit?

Plány LG pro letošní rok: Na jaké modely se ještě můžeme těšit?

V posledních týden se kolem jihokorejského výrobce vynořila řada spekulací. Proto jsme sestavili výhled, co můžeme od LG čekat a naopak, kterých zařízení se nedočkáme.

Díky různým zdrojům si můžeme udělat dobrý obrázek o tom, co LG plánuje pro letošní rok. Již víme, že korejská společnost nebude pracovat na další generaci chytrého telefonu Nexus. Pokud tu další generace vůbec bude a Google se nespokojí s „čistou“ variantou běžných telefonů, nebo se neobrátí na svou vlastní Motorolu. Původně se spekulovalo, že LG další Nexus již připravuje, ale Kim Wong, vedoucí LG pro Evropu, tuto zprávu vyvrátil.

LG si myslí, že již nebude profitovat z výroby Nexus zařízení a že je dost silné samo osobě. LG tak považuje Nexus 4 (recenze) za úspěch, který jim pomohl se dostat ze složité situace na trhu s chytrými telefony. S tím musíme souhlasit, LG má vlastní širokou nabídku telefonů a najdeme v ní dobrou alternativu ve většině cenových kategoriích. Horší je to pořád s jejich dostupností a to ne jen na našem malém trhu. Doufáme, že se tato situace postupně obrátí k lepšímu.

 

Zároveň bychom neměli čekat LG Optimus G (rcecenze) nebo G2 s čistým Androidem po vzoru Samsung Galaxy S4, jelikož v LG se domnívají, že zákazníci údajně mají rádi jejich úpravy Androidu. Z vlastní zkušenosti považuji úpravy LG za ty lepší a přináší některé užitečné vlastnosti, ale nejraději bych se setkal s čistým systémem, nebo alespoň volbou se všeho jednoduše zbavit.

Dočkáme se nového tabletu s Androidem?

LG slibovalo, že letos představí telefon s flexibilním displejem, ale podle Kim Wonga to vypadá, že tomu bude jinak. Technologie prý ještě není dostatečně zralá a podobných zařízení se dočkáme nejdříve v dalším roce, nicméně to samé jsme slyšeli už loni. Pokud od LG v roce 2013 čekáte něco nového, měl by to být tablet. Spekulace o něm se objevila již před několika týdny. LG tablety na čas zavrhlo, jelikož jejich Optimus Pad byl neúspěšný, nyní je však čas vrátit se do hry. Tablet s Androidem by měl přijít do konce roku. O variantě s Windows se nemluví, ale již dnes LG prodává vysouvací hybridní zařízení s Windows 8 pod jménem Tab-Book.

 

Windows Phone není pro LG zajímavý

Kim Wong přiznal, že Windows Phone již nejsou pro společnost zajímavou možností. Společnost se však obává prakticky absolutní dominance Apple a Google na mobilním trhu. Neplánuje ale vytvářet vlastní operační systém nebo využít již zakoupený WebOS, se kterým má zatím v plánu zamířit na chytré televize. Jediné, co Kim Wong naznačil, je možnost telefonu s Firefox OS, ale bližší informace žádné nemáme.

Další vlajkový telefon LG, který by měl s největší pravděpodobností nést jméno Optimus G2, by se měl dočkat celosvětového zahájení prodeje. To by byl pravý opak situace, která se stala v loňském roce v případě Optimus G a letos s Optimus G Pro, kdy trvalo několik měsíců, než byly telefony dostupné na více trzích. Distribuce je klíčovým faktorem pro úspěch na trhu s mobilními zařízeními a LG se má stále co učit.

 

Když mluvíme o Optimus G2, začala se šířit úvaha, že by LG mohlo použít procesor vlastní výroby. To by byl přirozený pokrok snahy společnosti vyrábět maximální množství komponentů pro vlastní zařízení. LG již dnes vyrábí baterie, displeje a řadu dalších součástek pro své poslední telefony. Vývoj vlastního čipu je tak dalším logickým krokem. LG by tak kopírovalo strategii, kterou aplikuje Samsung. A HTC si její účinnost připustilo teprve nedávno. Kim Wong přiznal, že schopnost vyrábět vlastní procesor je pro LG extrémně důležitá. Nezbývá nám tak než čekat, jestli další generace Optimus G bude první telefon s tímto čipem.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).