Domů » Bleskovky » Pixely měla vyrábět značka Huawei. Po zkušenostech s Googlem ale raději couvla

Pixely měla vyrábět značka Huawei. Po zkušenostech s Googlem ale raději couvla

Referenční smartphony pro systém Android letos opět mění výrobce. Zatímco loňské Nexusy pocházely z továren LG a Huawei, o letošní Pixely se stará společnost HTC. Google sice znovu oslovil Huawei, avšak čínská společnost nabídku odmítla; loňská spolupráce totiž nepřinesla kýžené ovoce.

1453037043_huawei-logo-mwc-2015-4

Huawei není v USA tak populární, jako třeba v našich končinách (díky Jaromíre), proto chtěla čínská společnost využít Nexus 6P právě ke své propagaci. Podle loňského příslibu měl Google protlačit Nexus 6P do prodejní sítě všech čtyř hlavních mobilních amerických operátorů, ale nestalo se tak; telefon byl v nabídce pouze na webech Google a Huawei. Operátoři od něj dali patrně ruce pryč, neboť předchozí Nexus 6 od Motoroly nesplnil jejich vysoká očekávání. Nexus 6P měl být také propagován ve velké reklamní kampani za stovky milionů dolarů, na níž se měly obě firmy finančně podílet, ale ani tady ke vzájemné dohodě nedošlo.


huawei-nexus-6p-screenshot

Společnost Huawei definitivně odmítla výrobu letošních Pixelů poté, co jí Google oznámil, že telefony ponesou pouze logo Google, a nikoliv jeho výrobce. S tímto pravidlem by kýžená propagace čínské značky v USA nefungovala, a tak šéf Huawei Richard Yu dal od Pixelů ruce pryč ve prospěch HTC.

Neshody mezi Googlem a Huawei se údajně promítají i na poli operačních systému. Spekuluje se, že Huawei si na vlastním písečku buduje zadní vrátka v podobě vlastního operačního systému (více informací); stejně tak internetem koluje informace, že příští hodinky od Huawei bude pohánět systém Tizen OS od Samsung (více informací).

I přes tyto spekulace má být partnerství mezi Googlem a Huawei nadále pevné – čínský výrobce dokonce pracuje na tom, aby jeho čipsety Kirin podporovaly platformu Google DayDream, a údajně s Googlem připravuje smartphone střední třídy pro druhou polovinu příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
_WTF_
Uživatel
_WTF_

To sa vazne cuduju, ze telefon s tak ohavnym dizajnom, a este k tomu 6″ neprinieslo „žiadne ovocie“?

Chovo
Anonym
Chovo

Vec vkusu, mne osobne ten dizajn nepride ohavny ale naopak dost podareny. Problem bol pre mna v 6“.

uni
Uživatel
uni

5,7″.

DarthDominus
Anonym
DarthDominus

Blbost, Nexus 6 má 5,96″ displej – takže 6 palců…

5,7 palců má Nexus 6P

uni
Uživatel
uni

Přesně tak…;)

_WTF_
Uživatel
_WTF_

Uni pochopil spravne. Na mysli som mal Nexus 6P že je ohavný, čiže 5,7″

DarthDominus
Anonym
DarthDominus

Toto je subjektivní, mně se kupříkladu Nexus 6 líbí ze všech Nexus telefonů úplně nejvíce… Bohužel disponuje 6″ displejem (ještě ke všemu AMOLED), takže jsem o něm ani neuvažoval… Velikost displeje (spolu s vysokou cenou oproti předchozím 2 generacím) byl dle mě důvodem, proč Nexus 6 nesplnil očekávání… Naopak, kupříkladu Nexus 5X a 6P považuji za designovou katastrofu a nově představené modely na mě dojem po designové stránce také zrovna moc neudělaly… Každopádně design u telefonu je pro mě v podstatě to nejméně podstatné, takže to nijak moc neřeším. Na druhou stranu, ty obří rámečky nad a pod displejem u… Číst vice »

_WTF_
Uživatel
_WTF_

Ano pardon, myslel som Nexus 6P