Pixel 6 uniká na nových tiskových snímcích. Google má v rukávu i další produkty  

Google Pixel 6 2

Už za necelé dva týdny se odehraje podzimní tisková konference Googlu, na níž bude představeno několik nových zařízení včetně smartphonů Pixel 6 a 6 Pro. Tyto telefony již Google poodhalil v srpnu, avšak zatím pouze v hrubých obrysech. Než dojde ke kompletnímu odhalení, můžeme si s předstihem potvrdit několik nových detailů; na internet se totiž dostala série tiskových snímků, které prozrazují některé nové skutečnosti.

Google Pixel 6 1

Pixel 6 a 6 Pro: těšte se na voděodolnost, bezdrátové nabíjení a odemykání obličejem

Design nových Pixelů už je nám delší dobu znám, to však neplatí o výbavě; Google pouze poodhalil použitý čipset Tensor z vlastní zahrádky a informace o displejích a barevných variantách. Díky tiskovým snímkům, které zveřejnil informátor @evleaks, se nyní dozvídáme, že nové Pixely budou disponovat voděodolností (krytí zatím neznáme), dočkají se odemykání obličejem a chybět nebude ani podpora bezdrátového nabíjení.

Google Pixel 6 6

Poslední položku potvrzuje snímek Pixelu na nové generaci stojánku Pixel Stand, který má nabídnout rychlejší nabíjení, aktivní chlazení a kromě toho přepne rozhraní telefonu do speciálního režimu s rychlým přístupem k ovladačům chytré domácnosti, hudebního přehrávače a přepínačům mezi profily.

Potvrzují se i rozlišení fotoaparátů u Pixelu 6 Pro, který se dočká hlavního 50Mpx snímače, 12Mpx širokoúhlé kamerky a 48Mpx teleobjektivu. Pixel 6 pak pravděpodobně dostane stejnou výbavu ochuzenou o teleobjektiv.

Google Pixel 6 5

Dojde i na ohebný Pixel a chytré hodinky

Tisková konference Googlu ale nebude jen o Pixelech 6 a 6 Pro, Google má údajně v rukávu i další zařízení. Tím nejzajímavějším má být bezesporu smartphone Pixel Fold s ohebným vnitřním 7,57“ displejem. O ohebném Pixelu se spekuluje již delší dobu, je tedy obrovským překvapením, že se na internetu dosud neobjevily jeho snímky nebo specifikace; Google má totiž v posledních letech velké potíže své chystané telefony utajit.

S novými smartphony by navíc měly dorazit hodinky Pixel Watch, reproduktory Nest a překvapením večera by mohl být i nový tablet.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku