Domů » Bleskovky » Pixel 4 ve fototestu DxOMark nepřekvapil. Lépe fotí i některé levnější telefony

Pixel 4 ve fototestu DxOMark nepřekvapil. Lépe fotí i některé levnější telefony

Smartphony Google Pixel byly vždy oceňovány pro svoji všestrannost, kterou zajišťovalo souznění hardwaru, softwaru a umělé inteligence. Všechny tyto tři části se pozitivně projevovaly i na kvalitě fotografií, k jejichž tvorbě Pixelům stačila jedna čočka fotoaparátu. Letošní Pixely mají čočky dvě a rovněž pořizují působivé snímky, podle testu serveru DxOMark ale konkurenci nijak nepřevyšují, v některých oblastech jsou dokonce lehce za ní.

pixel 4

Pixel 4 fotí velmi dobře, ale je co zlepšovat

Redaktoři DxOMark na nových Pixelech oceňují mnoho schopností – živé barvy, dobrou expozici za všech podmínek, rychlé a přesné automatické ostření, perfektní práci s bleskem či dobré zachování detailů při přiblížení. U videa k plusům připisují body za dobrou eliminaci šumu, zachování detailů v interiérech a exteriérech, široký dynamický rozsah a účinnou stabilizaci.

Na opačné misce vah pak leží občasná ztráta detailů a viditelný šum za všech podmínek, občas se vyskytující viditelné chyby u snímků pořízených za jasného osvětlení a také zjevující se artefakty při umělé tvorbě bokeh efektu. U videí pak mezi zápory patří viditelný pohyb při chůzi a ztráta detailů za jasného osvětlení.

dxomark pixel

 

TipPixel 4 XL oficiálně: vyfotí noční oblohu a můžete jej ovládat bez dotyku

Z testu je cítit, že Google udělal mezigenerační pokrok, ovšem konkurence nespala a zvládla učinit o něco větší krok. Pixelům chybí k dokonalosti zejména ultraširokoúhlá kamera, a možná i samostatný ToF senzor; zde mají některé smartphony náskok.

Z tohoto důvodu patří letošnímu Pixelu 4 průběžné osmé místo mezi testovanými smartphony, nad ním se nachází letošní vlajkové smartphony od Samsungu (S10 a Note10) a Huawei (P30 a Mate 30 Pro), Honor 20 Pro a OnePlus 7 Pro. Jsme zvědaví, kam se v žebříčku DxOMark propracují letošní iPhony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

No jo co čekat, beta software a zbytečné tele…foto, žádný ultrawide, špatné nahrávání videa, špatné nahrávání zvuku … které DxO u hodnocení videa netestuje!!!

uni
Uživatel
uni
Offline

Nepřekvapil? Spíše naopak, ne? 😉