Domů » Bleskovky » Pixel 2 a 2 XL mají slíbenou nevídanou podporu, zřejmě dostanou i Android R

Pixel 2 a 2 XL mají slíbenou nevídanou podporu, zřejmě dostanou i Android R

Letošní smartphony Google Pixel 2 a 2 XL jsou jedněmi z prvních nositelů systému Android 8.0 Oreo, Google však pro tato zařízení plánuje nadstandardní softwarovou podporu. Zatímco první generace Pixelů (a také Nexusy před nimi) dostala dva roky systémových aktualizací a třetí rok bezpečnostních záplat, nové Pixely dostanou po dobu tří let kompletní servis.

Pixel 2 a 2 XL oficiálně: takto mají podle Google vypadat vlajkové smartphony

Pokud bude Google vydávat nové verze Andoidu se stejnou kadencí jako dosud, mohou se smarphony Pixel 2 a 2 XL dočkat:

  • Příští rok Androidu „P“
  • v roce 2019 Androidu „Q“
  • a konečně v roce 2020 Androidu „R“

První generace Pixelů přitom „zakotví“ už na příštím Androidu P a navíc dostane pouze klasický rok bezpečnostních záplat.

Majitelé Pixelů první generace mají ale od Google jiný benefit – mohou doživotně uploadovat své fotografie do služby Fotky Google v nezměněné kvalitě. Majitelé „dvojkových“ Pixelů budou mít tuto službu platnou pouze do roku 2020, poté Google sáhne ke kompresi fotografií (na 16 Mpx) a videa (do Full HD).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments