Photoshop i DaVinci Resolve hlásí plnou podporu pro čip Apple M1

Když Apple představil nové počítače s čipy M1, mnoho skeptiků tvrdilo, že úprava programů pro architekturu ARM bude trvat roky a některé možná ani přeloženy nebudou.

Už v listopadu ale Adobe přišlo s beta verzí oblíbeného Photoshopu právě pro M1 čipy a nyní s updatem v22.3 je tu oficiální podpora Apple Silicon čipů. Populární program na úpravu fotografií má nyní být o 50 % svižnější než při překladu pomocí Rosetty.

photoshop m1 beta feature

Má to ale i nějaké háčky. Uživatelé budou mít i nadále možnost Photoshop spouštět přes Rosettu, protože některé funkce zatím nebudou dostupné. Konkrétně se jedná například o úpravu dokumentů v cloudu nebo synchronizaci presetů. Mělo by se ale jednat jen o otázku času, než budou i tyto funkce dostupné. Nový update zároveň opravuje některé problémy, které uživatelé hlásili u beta verze.

davinci resolve
DaVinci Resolve (Zdroj: Blackmagic Design)

Kromě Adobe hlásí kompatibilitu s Apple Silicon také společnost Blackmagic Design u svého programu pro editaci videa DaVinci Resolve. I ten by měl nyní s M1 čipy pracovat rychleji a úsporněji právě díky nové verzi 17.1.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku