Philips Xenium W832: Dual-SIM s Androidem a slušnou výdrží

Mnoho firem si začíná uvědomovat silný potenciál trhu s chytrými telefony a proto není divu, že se na pultech obchodníků začínají objevovat smartphony od výrobců, kteří doposud stavěli svůj úspěch ve zcela jiném odvětví. Zdárným příkladem je nedávno představený model Xenium W832, za jehož výrobou stojí nizozemská společnost Philips. Ten na první pohled zaujme rozměrným displejem s úhlopříčkou 4,5“ a rozlišením 540 x 960 pixelů. Pod kapotou nalezneme dvoujádrový procesor MTK s taktovací frekvencí 1 GHz, 4 GB interní paměti a slot na microSD karty (až 32 GB).

   

Na zádech telefonu se usídlila čočka 8Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou, které dále sekunduje přední kamerka (0,3 Mpx) pro videokomunikaci. Další výbava se nese v klasickém duchu a zahrnuje Bluetooth 2.1, Wi-Fi, A-GPS a 3,5mm audio výstup. Nemálé procento budoucích majitelů jistě ocení i možnost vložení dvou SIM karet zároveň. Philips Xenium W832 běží na operačním systému Android ve verzi 4.0.4. O budoucí aktualizaci na čerstvější verzi systému se výrobce zatím nevyjádřil.

   

Za zmínku jistě stojí i informace o uživatelsky vyměnitelném akumulátoru s relativně slušnou kapacitou 2400 mAh. To má údajně postačovat na 11 hodin nepřetržitého hovoru či 9 hodin surfování na internetu. Pokud Vás zajímá cena, tak na území Spojeného království je tato novinka dostupná za částku 343 £ (zhruba 10700 Kč). Postupem času se počítá i s dostupností na ostatních trzích Evropy. Zda však zavítá i do naší kotliny, zatím nevíme.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku