Philips letos na trh uvede chytré televize se systémem Android

Společnost Philips plánuje tento rok uvést na trh své první televizory s operačním systémem Android. Platforma Googlu podle slov výrobce obohatí zážitky se Smart TV a dodá televizorům Philips větší plynulost, rychlost a herní výkon. První televizory Philips s Androidem budou dostupné nejprve v Evropě a v Rusku, a to ve druhém čtvrtletí roku 2014, přesný termín dostupnosti v České republice zatím neznáme.

Televizory vybavené Androidem rozšíří základní nabídku aplikací na portálu Philips Smart TV, kromě toho bude další aplikace a hry možné instalovat přímo z obchodu Google Play,v základu nebude chybět ani podpora funkcí video on demand, catch-up TV, Electronic Program Guide EPG nebo hudebního streamování.

Plynulý běh systému má zajistit čtyřjádrový procesor a výrobce slibuje, že si na televizi zahrajete i nové 3D hry. Do roku 2015 by údajně většina Smart televizorů od Philipsu měla pracovat právě na platformě Android.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentáře

 1. thegrid (neregistrovaný)

  To by bylo good. Ted jsem si koupil od nich 107cm TV (42PFL6007K) a nejenom že má strašně nevyladěný firmware plný chyb, ale systém je i pěkně pomalý, takže seká i menu. No hrůza na tak drahou TV. Navíc TV má skype, ale jde zapnout jen s kamerou od Philipsu za 1800kč!, takže Android by vyřešil spousty neduh.

  • kukolar (neregistrovaný)

   dobrý žart

   philips už nie je philips

   a veta ,že sa niečo seká a pomože tomu android :D

   to je najlepšia sranda

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *