Domů » Bleskovky » Philips letos na trh uvede chytré televize se systémem Android

Philips letos na trh uvede chytré televize se systémem Android

Společnost Philips plánuje tento rok uvést na trh své první televizory s operačním systémem Android. Platforma Googlu podle slov výrobce obohatí zážitky se Smart TV a dodá televizorům Philips větší plynulost, rychlost a herní výkon. První televizory Philips s Androidem budou dostupné nejprve v Evropě a v Rusku, a to ve druhém čtvrtletí roku 2014, přesný termín dostupnosti v České republice zatím neznáme.

Televizory vybavené Androidem rozšíří základní nabídku aplikací na portálu Philips Smart TV, kromě toho bude další aplikace a hry možné instalovat přímo z obchodu Google Play,v základu nebude chybět ani podpora funkcí video on demand, catch-up TV, Electronic Program Guide EPG nebo hudebního streamování.

Plynulý běh systému má zajistit čtyřjádrový procesor a výrobce slibuje, že si na televizi zahrajete i nové 3D hry. Do roku 2015 by údajně většina Smart televizorů od Philipsu měla pracovat právě na platformě Android.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments