Domů » Bleskovky » Philips I908: Další aspirant na titul nejtenčí smartphone planety

Philips I908: Další aspirant na titul nejtenčí smartphone planety

Čínský trh je pro výrobce mobilní elektroniky stále neprobádanou oblastí a díky jejímu nízkému nasycení se snaží zdejší uživatele zaplavovat neustále novými modely. Proto není divu, že zde nalezneme mnohdy exotická či jinak odlišná zařízení, po kterých by zatoužil nejeden Evropan. To je zároveň důvod, proč můžeme v poslední době pozorovat neustále sílící trend individuálních dovozů z asijských zemí na území starého kontinentu.

 

Pokud se tedy řadíte mezi podobné fajnšmekry, neměl by váš hledáček minout Philips I908, který v následujících dnech zamíří do čínských e-shopů. Ten bude potencionální majitele lákat na extrémně štíhlou konstrukci, která má být podle některých zdrojů dokonce nejtenčí na světě. Novinka od Philipsu by tak mohla přebrat titul čínskému Gionee Elife S5.5, který se chlubí tloušťkou pouhých 5,5 mm.

 
Gionee Elife S5.5 se může stále pyšnit titulem nejtenčího smartphonu na světě 

Philips I908 nabídne pětipalcový displej s rozlišením 1080 x 1920 obrazových bodů a osmijádrový procesor MediaTek MT6592 (1,7 GHz), který doprovodí 2GB operační paměť. O pořizování snímků a videa se postará třináctimegapixelový fotoaparát. Zbytek hardwarové výbavy je zatím držen v tajnosti. Stejná situace panuje okolo koncové ceny, která však s ohledem na početnou konkurenci bude nepochybně příznivá.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. Kolousek001 (neregistrovaný)

    Philips? Další parazitování na kdysi slavné a obrovské Evropské značce? Dnes je to nic a všechno zas má čína …

  2. tomas (neregistrovaný)

    Keby nebolo ciny nemal by si si co obliect… A je to komunisticky stat. :D kde by bolo ceskoslovensko keby tu ostal komunizmus :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).