Domů » Články » Pět inovací, které bychom rádi viděli u iPhone 7

Pět inovací, které bychom rádi viděli u iPhone 7

Před měsícem Apple představil staronový iPhone SE, který si vypůjčil tělo staršího modelu 5s, výbavou však kopíruje skvěle vybavený iPhone 6s. A podle reakcí uživatelů to vypadá, že se jablečný gigant opět trefil „do černého“; ostatně v současné době se jedná o vůbec nejvybavenější 4″ smartphone na trhu. Přesto zde nevidíme žádnou výraznou inovaci.

Je více než pravděpodobné, že si Apple veškeré novinky ponechal pro nástupce loňských vlajkových modelů 6s & 6s Plus (recenze). Apple iPhone 7 tradičně spatří světlo světa letos v září a my jsme si v redakci zaspekulovali o tom, jaké inovace bychom u „sedmíčky“ chtěli vidět.

1. bezdrátové nabíjení s kapkou inovace

Trend, který nastolila Nokia, se pomalu začíná rozšiřovat a někteří výrobci jej již integrují do svých vyšších modelových řad, jmenovat můžeme třeba Samsung Galaxy S7. Pokud jej smartphone nemá nativně, pak je povětšinou možné dokoupit si zadní kryt s podporou bezdrátového nabíjení. Apple sází na prémiové zpracování a kovové tělo, kvůli čemuž se od této technologie musel distancovat.

bezdratove_nabijeni_lumia_dt_904

Jablečný gigant by ale mohl využít technologie WiPower, kterou minulý rok v červnu představil Qualcomm (informovali jsme zde); právě ta umožňuje bezdrátově nabíjet smartphony s kovovým tělem. Stejně jako Samsung, i Apple by mohl konkurenci ukázat, že bezdrátové nabíjení nemusí být pomalé.

2. zrušení mechanického tlačítka Domů

Středové tlačítko se iPhonů drží od první generace. Ano, přibyla čtečka otisku prstů, avšak stále se jedná o mechanické tlačítko. Obrovským překvapením a inovací by bylo, kdyby mechanickou část Apple zcela odstranil. A ještě větší technologická bomba by byla, kdyby se čtečku otisků prstů povedlo integrovat přímo do displeje samotného. A nereálné to rozhodně není; Qualcomm tuto technologii představil loni a obdobné řešení letos v únoru představily společnosti Fingerprint Cards a TPK, které se specializují na využití tvrzených skel a laminaci (informovali jsme zde).

iphone-7-home-tlacitkoJeden z nejpovedenějších fanouškovských konceptů iPhonu

Středové tlačítko by mohla nahradit technologie 3D Touch v nové generaci. Samozřejmě by muselo dojít k pár nutným změnám v prostředí iOS, což ovšem pro Apple nemůže být problém. O zrušení středové klávesy se spekuluje již dva roky, doufáme tak, že se konečně nový iPhone 7 od tohoto prvku oprostí.

3. stereo reproduktory

Pokud jste si někdy v minulosti mysleli, že iPhone skutečně disponuje stereo reproduktory, není tomu tak. Mezi konektorem starších iPhonů se totiž ukrývají dvě stejně vypadající mřížky, které ovšem neobsahují dva reproduktory a v servisech se běžně objevovaly reklamace ohledně toho, že „druhý reproduktor“ nehraje.

iPhone_7_stereo_reproduktory

Ve skutečnosti se ale pod kovovou mřížkou nachází systémový mikrofon. Stereo reproduktory by ale jablečné novice slušely výrazně více a inspiraci si v tomto směru Apple může vzít například od HTC, které má skvělě hrající řešení BoomSound.

4. jemnější displej a tenčí rámečky

iPhony mají povedené displeje, ale rozhodně by nebylo od věci, kdyby i menší varianta dostala jemnější rozlišení. Nemusí to být nutně Quad HD, bohatě by postačilo Full HD. Pokud bychom chtěli u nového iPhone 7 něco vidět, pak určitě AMOLED panel, avšak toho se prý ještě letos nedočkáme. Také bychom uvítali tenčí rámečky okolo displeje; nikdo už nechce obrovské tělo a uvnitř zobrazovací panel, jako je tomu u iPhone 6s Plus.

iPhone_7_display

5. vodě a prachu odolné tělo

Smartphony by měly být společníky pro každodenní používání. Chceme telefonovat za deště a rozhodně nechceme vidět prach pod displejem či krytem. Přestože většina výrobců své modely zbrojí do odolného těla, Apple prozatím tento problém vůbec neřeší. Spekulací o vodě a prachu odolném těle se šíří už roky, avšak prozatím se ani jednou nepotvrdily. Voděodolné tělo by rozhodně bylo vítanou inovací. Když dokáže vyrobit prémiový a skvěle vypadající smartphone s odolným tělem Samsung, pak by to měl zvládnout také Apple.

iphone-7-waterproof

Pro nás v redakci jsou toto nejpodstatnější zlepšení, která bychom rádi viděli u nového iPhone 7. Do diskuze nám můžete napsat, jaké inovace byste u letošních jablečných novinek rádi viděli vy.

Daniel Fibikar

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
98 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments