Domů » Bleskovky » SquadWatch: Microsoft naučil mobilní Windows sdílet geografickou polohu s přáteli (aktualizováno)

SquadWatch: Microsoft naučil mobilní Windows sdílet geografickou polohu s přáteli (aktualizováno)

Aktualizováno 26. února, 15:00

Aplikace pro vzájemné sdílení geografické polohy v reálném čase na telefonech se systémem Windows Phone právě dorazila do obchodu aplikací. Nakonec se jmenuje SquadWatch a na svědomí ji mají lidé z inkubátoru Microsoft Garage. Pro instalaci aplikace je zapotřebí přepnout region telefonu na USA a ověřit svůj účet skrze SMS, poté je možné aplikaci používat i pod českým regionem. 

Odkaz na WP katalog

Původní článek: People Sense: Microsoft naučí mobilní Windows sdílet vaši polohu s přáteli

Systém Windows Phone dostane novou aplikaci, která umožní vám a vašim přátelům vzájemně sdílet svoji geografickou polohu v reálném čase. Vyvíjena je pod kódovým označením Buddy Aware, ve finále se ale zřejmě zařadí po bok „sense“ aplikací s názvem People Sense.

Aplikaci odhalil server Microsoft Place a přinesl krátký videopohled na její funkce, sledované přátele bude možné rychle kontaktovat pomocí textových zpráv nebo hovorů, případně se k nim pomocí aplikace HERE odnavigovat. Aplikace People Sense se údajně nachází v rané verzi a bude nadále aktivně vyvíjena, objevují se i hlasy, že se bude jednat o náhradu za zrušenou funkci Prostory, pro tyto účely se ale bude muset naučit více, než pouze sdílet geografickou polohu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

40 komentářů

  • To je ale Apple store, článek je Windows :-)

  • Johny (neregistrovaný)

   A? Je to snad obdobná nativní aplikace, ale na jiném OS. Já v tom souvislost teda vidím. V čem je problém?

  • Že jsi opět mimo a vidíš souvislosti tam kde nejsou.

  • Naopak tentokrát musím s Johnem souhlasit, opravdu to tak vypadá a já jako uživatel jsem rád, protože tato Appka se mi na iOS moc líbila a prostory toho tolik neuměli, a pokud to MS propojí i s ostatními platformami tak z toho bude super appka. Dokonce do toho zapadá i nákup toho multiplatformního kalendáře. Jedna Apps bude na všech zařízeních a bude spojovat skupinový chat, sdílení fotek videí a dokumentu, kalendář a polohu v „reálném“ čase.

  • Johny: Jo, je to obdobná app na jiném systému. Je mi jasné, co jsi tím chtěl sdělit, jen mi to přišlo vtipné, tak jsem čekal, s jakou přijdeš ultrakorektní sofistikovanou odpovědí :-)

  • Johny (neregistrovaný)

   Mimonaut: myslím si, že by tohle klidně mohlo být napsáno v článku. [odkaz]

  • lerion (neregistrovaný)

   Z Johnyho příspěvků mám pocit, že toto vymyslel Apple… A přitom podobné funkce jsou tu už dávno.

  • Johny (neregistrovaný)

   Lerion: oh, ty máš pocit… Dávno to bylo na kterém telefonu jako nativní aplikace?

   Co říkám, jestli ti to nedošlo, že tuhle funkci má už v sobě integrované Apple zařízení a tak by to zasloužilo třeba trochu srovnání nebo o dané službě alespoň informovat, pro představu jak podobné věci můžou fungovat v praxi.

   Nevím co z toho zas čteš ty, ale očividně zas totální mimóza, že?

  • Kluci, ale je tu s vámi sranda :-D

  • lerion (neregistrovaný)

   A jak bys chtěl udělat srovnání, když to ještě není zveřejněné a v podstatě se jedná o spekulaci?

  • Johny (neregistrovaný)

   Lerion: četl jsi ten článek? Asi ne, co? Protože už v něm jsou uvedeny vlastnosti a funkce, které by to melo mít, takže nevidím problém v tom, vzít aplikaci, která je obdobná a tyhle funkce už má a srovnat a ukázat to vůči ní. Nebo tobě to přijdou jako dvě naprosto odlišné aplikace? V tom případě proč referuješ v předchozím příspěvku k aplikacím s podobnými funkcemi. Není snad fakt, že píšeš o „podobných funkcích“ jasným měřítkem toho, že i ty jsi tyto dvě podrobil srovnání?

   Jasný, ale opět nejde o to, o čem mluvím, ale že to píšu já, žejo ;-) Seš prostě zamindrákovanej blb Mcezo, v tom je jedinej problém téhle diskuze.

  • lerion (neregistrovaný)

   Jo, nadavat mi do zamindrakovanejch blbu fakt pozvedne uroven tvych prispevku… Bravo…

   Funkce jsou mozna vypsany, ale neni to nic oficialniho a nema cenu srovnavat, dokud neni co.

   Az/jestli to MS vyda, velmi rad si prectu srovnani s konkurencnimi reseni, klady zapory atd. Jenze dokud nic nevydal, neni co srovnavat.

  • Johny (neregistrovaný)

   Srovnání není jen srovnání kladů a záporů, ale například funkcí. Tedy už například jen to, že obě aplikace mají stejnou funkci, už to je srovnání. Srovnání může být také například to, že daná aplikace má za cíl to to to a v současné době podobná aplikace u konkurence dělá to to to a tak a tak. Pak jsi asi opomněl část mého příspěvku „nebo o dané službě alespoň informovat, pro představu jak podobné věci můžou fungovat v praxi.“

   Sorry, ale nebaví mi pokaždé ti vysvětlovat, jak chápat věci v kontextu. Nevím jestli si opravdu blbej, nebo to jen hraješ aby sis zaprudil. Pokud ale chceš někomu vyčítat hodnotu příspěvků, zamysli se prvně nad svýma ;-)

  • 3dmax4 (neregistrovaný)

   Johny: v poslední reakci píšeš: „…obě mají stejnou funkci…“. Musím oponovat stejně jako Lerion – jedna má a druhá bude mít. Srovnávat něco co je (už nějakou dobu) a něco co bude (a stejně pravděpodobně BETA) nemá žádný smysl. Akorát to povede k různým spekulacím a náruživým debatám jako je tato.

  • Johny (neregistrovaný)

   Lerion v převleku? :D

   Samozřejmě to není myšleno jako srovnání jednotlivých funkcí, ale srovnání služeb jako takových. Příklad jak takové srovnání funguje v praxi:

   „Firma Barum má tuto zimu představit speciální pneumatiky pro jízdní kola, která zabrání skluzu a odvedou přebytečný sníh do stran. Podobné vlastnosti již představilo mnoho výrobců. Příkladem může být Pirelli, jejichž zimní pneumatiky zabraňují skluzu díky tvrdšímu PS povrchu oproti hloubce reliefu, kde je guma naopak měkčena, aby při stlačení vytlačovala přebytečný sníh“

   Tím jsem uvedl do srovnání pneumatiky Barum a pneumatiky Pirelli a zároveň zmínil vlastnosti jaké dnes podobné produkty na trhu mají a tím sdělil něco navíc uživatelům, kteří o tom jak fungují zimní pneumatiky nevěděli do teď zhola nic. A nepotřeboval jsem k tomu seznamovat lidi s tím, jak to bude mít Barum řešené a jak to bude fungovat v praxi. Ok?

  • lerion (neregistrovaný)

   Tvuj priklad s pneumatikama je samozrejme mozny, ale nejak nevidim problem v tom, kdyz se to smrskne jen na vycet funkci aniz by se nehotova aplikace porovnavala s konkurenci. V teto fazi to neni naprosto potreba…

   Navic ty tvoje pneumatiky si na kolo mohu dat jakekoli. Ale na iPhonu mohu vyuzit pouze reseni od Applu a na Windows Phone pouze reseni od Microsoftu. Proto porovnavani ztraci na dulezitosti o to vice.

  • vlada (neregistrovaný)

   Lerion jsi posedlej branenim windowsu :)

  • Johny (neregistrovaný)

   „myslím si, že by tohle klidně mohlo být napsáno v článku.“

   >MOHLO

  • Johny (neregistrovaný)

   *bylo by fajn kdyby diskuze zvládali ostré závorky…

   …Vzhledem k tomu teda, že to ve článku nebylo, přidal jsem odkaz já. Problem? Nechápu v čem, ale očividně s tím nějaký problém máš.

   Tvojí poslední poznámku budu ignorovat, je to vizitka tvého intelektu.

  • A nefunguje to jako Google Latitude co byl v Androidu 1.5 ?:-)) Asi dříve jak na Applu bych řekl.

  • A ano, vím, že Latitude už nefunguje.

  • Johny (neregistrovaný)

   MAXXZ: já nevím jak fungoval Latitude, bohužel vím jen o tomhle, tak jsem sem dal co znam :D

  • adam (neregistrovaný)

   To určitě, chtěl jsi ho zesměšnit, nevyšlo to a ted děláš chytrého, ty Kašpárku:)

  • adam (neregistrovaný)

   Sorry, to jsem psal Mimomamutovi:) a taky to platí pro Mcezu. Se ti divím, že se ti chce ztrácet čas, Johny. Argumentujes brilantně. Ale komu?…:):):)

 1. To vypadá hodně zajímavě, ale u takové apky by to chtělo propojení na všech platformách.

 2. Grom51 (neregistrovaný)

  na tohle mi stačí foursquare .. a pochybuju že to stejně někdo aktivně používá v čr takže iOvce a další tak max nas*at do dlaně

  • Johny (neregistrovaný)

   Jak s tím souvisí iOvce a další? Proč jim srát do dlaně? O_O Foursquare prvně už tuhle funkci neplní, druhak foursquare nikdy nefungoval takle. S tím, že v ČR tohle nepoužívá prakticky nikdo máš ale pravdu.

  • Foursquare ne, ale Swarm takhle funguje nebo ne ?

  • Johny (neregistrovaný)

   Find My Friend funguje v reálném čase, protože můžeš dočasně povolit, aby bylo vidět kde jsi. Stejně tak třeba to může oznamovat, pokud někam dorazíš, teamu, kterej si zvolíš (třeba že dítě přišlo ze školy domů). Swarm (a dříve foursquare) fungovuje na tom, že se musíš checknout na místě, ale samozřejmě když se necheckneš jinde, seš na tom místě klidně 10 let, protože je to tvůj poslední záznam. [odkaz]

  • Find My Friend [odkaz] jsem zkoušel používat. Mezi WP telefony to sice fungovalo, ale, že by to byla nějaká hitparáda se říct nedá. Časté padaní aplikace, časté nenačtení polohy atd. Nejhorší ale bylo, že když jsem se propojil s někým, kdo měl tu apku na droidu, tak ani jemu, ani mě nefungovala. Vždy když jsem chtěl polohu někoho, kdo neměl WP, tak se aplikace bez jakékoli hlášky jen ukončila. A stejné na droidu, když chtěl zobrazit polohu někoho, kdo neměl droid, tak apka spadla.

 3. Může mi někdo objasnit, proč se u spousty aplikací musí absolvovat ta šaškárna s přepínáním regionu? To jako, že to MS uvolnil jen pro US?

  • Protože je to nějaký zase Garage projekt od člověka z MS a uvolnil to ven pouze pro US region.

 4. Neuvěřitelné co všechno Windows Phone stále neumí (doteď neuměl)…

  • Je neuvěřitelné proč se stále divíš. To už musíš být celý udivený.

  • Míra mého údivu je přímoúměrná frekvenci přesvědčování ze strany Microsoft/WP fanatiků, kteří mi tlučou do hlavy, že WP je nejen dávno tam co konkurence, ale už dávno vede a udává tempo. Mám jednoho neunavného kamaráda-MS fanatika a podle něho umí WP telefony věci, o kterých ještě ani nepíšou autoři sci-fi.

  • Vpoint (neregistrovaný)

   Ono je celkem dost věcí, které WP opravdu umí a ostatní ne ale jsou věci, které zase WP neumí, tak je to u všech OS. :)

 5. No co se týče polohy, tak nyní používám Whatsap. Samozřejmě to nefunguje v reálném čase, ale během jízdy na kole posílám průběžně manželce nebo dceři mou polohu, aby viděli kde jsem. To proto, kdyby se něco stalo, tak aspoň něco málo by věděli. Takže nějaké uplatnění bych v tom asi našel.

  • To mozes aj cez SMS, Skype, atd :)

  • Že by manželka hned jakmile by to otevřela viděla na mapě kde jsem se nacházel nebo nacházím? Tak chlapče asi těžko, že. Beru to z pohledu schopnosti vidět pozici na mapě a ne , že komunikuju. Po sms či hovorem bych asi manželce či dceři těžko vysvětloval kde přesně jsem. Absolutně jsi to nepochopil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).