Peníze pošlete stejně snadno jako smajlíka: Facebook Pay podporuje Messenger, WhatsApp a Instagram

facebook pay

Společnost Facebook spustila v USA svůj nový platební systém nazvaný Facebook Pay. Oproti konkurenčním platebním metodám neslouží primárně k mobilním platbám u obchodníků, ale zejména k rychlému přeposílání peněz mezi uživateli. K tomu přitom není zapotřebí žádná speciální aplikace, ale již existující služby provozované Facebookem.

Facebook Pay: peníze pošlete rychle jako emotikonu

Služba Facebook Pay bude fungovat na Facebooku, Messengeru, WhatsAppu a Instagramu, zatím však běží pouze na prvních dvou jmenovaných, a to jen v USA. Do služby lze nahrát libovolnou kartu Visa / MasterCard nebo PayPal účet, poté má uživatel následující možnosti:

  • Posílat peníze jiným uživatelům podobně jednoduše jako emotikony
  • Nakupovat zboží ve vybraných aplikacích ve webových službách (včetně Facebook Marketplace)
  • Nakupovat doplňky ve hrách
  • Darování peněz pro různé účely

Facebook Pay nabízí i náhled na historii transakcí a správu platebních metod, posílání peněz v rámci služby je zdarma. Ověřování plateb probíhá skrze PIN nebo biometricky, veškerá data jsou šifrována. Facebook slibuje, že historii nákupů a čísla karet nebude sdílet s třetími stranami, může však data z nákupů využít k cílení reklamy. Zda a kdy dojde ke spuštění Facebook Pay v Evropě, zatím nebylo prozrazeno.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku