Domů » Bleskovky » Peklo zamrzlo, Apple má ve své nabídce lyžařské brýle s Androidem

Peklo zamrzlo, Apple má ve své nabídce lyžařské brýle s Androidem

Apple možná může vést soudní války napříč celým mobilním trhem, ale jejich touha po vlastním zisku dokáže dělat divy. Před dvěma dny se totiž na Online Apple Store objevily lyžařské brýle Oakley Airwave, které jsou vybaveny Bluetooth, GPS a dokážou se bezdrátově připojit k vašemu telefonu. Velkým lákadlem je pak malý head-up displej (HUD), který lyžaři zobrazuje informace o nadmořské výšce, rychlosti, ujeté vzdálenosti a další v reálném čase. Uživatel si také může nahrát celou mapu lyžařského střediska a nechat se od brýlí navigovat.

To všechno by samozřejmě v souvislosti s Applem nebylo až tak zajímavé, kdyby zmíněný HUD neběžel na Androidu, který je důvodem mnoha soudních sporů po celém světě. Asi vás nepřekvapí, že slovo „Android“ se u popisu produktu na Apple Storu vůbec nevyskytuje. A představa vycházejícího zákazníka z Apple Storu s Android zařízením působí poněkud ironicky. Prvky tohoto systému byste zde ovšem hledali marně, je to speciálně upravená ROM od společnosti Recon Instruments. A pokud byste si náhodou brýle chtěli pořídit, připravte si bezmála 600 USD.

Zdroj

Richard Bláha

3 komentářů

  1. Tak 600 dollaru na tohle vazne nemam, ale podobne bryle bych rad. Snad by stacila nadmorska vyska, rychlost, proste par zakladnich udaju. Je rok 2012, opravdu se divym, ze HUDy jeste nejsou beznou soucasti naseho zivota:/

    • V 21. stoleti je toho k diveni DALEKO vice nejen ohledne techniky. Kdyz si vezmu, jaka drive byla snaha, aby technika umela co nejvice a ted je spise snaha, aby umela uplny h*vno… lepsi se nad tim nepozastavovat :)

  2. T.Z. (neregistrovaný)

    Jo jo hned se mi lépe lyžuje když vím v jaké sem přesně nadmořské výšce…USELESS

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).