Peklo pro oči: takhle vypadá první rozbitý iPhone 15 Pro – SMARTmania.cz

Peklo pro oči: takhle vypadá první rozbitý iPhone 15 Pro

První rozbitý iPhone 15 Pro
  • Od pátku se prodává nový iPhone 15, takhle vypadá první rozflákaný kus
  • Postaral se o něj youtuber z Austrálie a rovnou ještě otestoval odolnost

Je to vždycky velká trachtace, když dorazí nové iPhony na trh a první zákazníci začnou na sociální sítě a všude po svém okolí sdílet fotografie a videa se svými novými telefony. A pokud máte alespoň trochu škodolibou mysl, vyhlížíte s premiérou nových iPhonů také záběry prvního smolaře, kterému iPhone spadne a rozbije se. Tak tady je první rozbitý iPhone 15 Pro.

iPhone 15 rozbitý na maděru

První rozbitý iPhone nové generace nemá na svědomí žádný nešťastník, nýbrž australský youtuber na kanále AppleTrack. Ten vzal čerstvě rozbalený iPhone 14 Pro a iPhone 15 Pro a oba je několikrát upustil z různé výšky.

Startovní pád ze zhruba metrové výšky dopadl u obou modelů na hranu. A tento test dopadl lépe pro iPhone 15 Pro, titan se ukázal jako vhodnější pro ochranu před odřením materiálu. Na lesklém ocelovém rámečku iPhonu 14 Pro se okamžitě objevila odřenina, což se o titanovém modelu říci nedá. Jedna nula pro „patnáctku“.

Následovalo volné zřícení z asi 1,5metrové výšky, tentokrát na záda. Nejde o žádný profi test, takže záleží na tom, jakou chytne mobil při letu rotaci. Nicméně skleněná záda iPhonu 15 Pro praskla hned při prvním nárazu, zatímco iPhone 14 Pro zůstal nečekaně v jednom kuse. Po dalším testu, tentokrát z 1,7metrové výšky, se ani na jednom z přístrojů neobjevilo žádné další „zranění“.

Totální devastace nastala až při zkoušce pádu z více než 2 metrů na přední a zadní stranu. iPhone 15 Pro dostal pořádně zabrat, zadní sklo se roztříštilo z více než 60 procent, zničila se čočka fotoaparátu (následně vypadl celý modul), titanové boky se odřely a sklo na displeji se taktéž kompletně zničilo.

Mnohem lépe se držel iPhone 14 Pro, který si z celého testu pádů odnášel prakticky jen pobouchané ocelové rámečky. „Konečně “ se rozbil až při extrémním pádu z více než 3,5 metru. Minimálně v tomto testu však ukázal, že vůči pádům a následným oděrkám je ocel mnohonásobně odolnější než titan.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku