Pebble pro Android a iOS: Chytré hodinky s E-ink displejem

Pokud se řadíte mezi fanoušky mobilních technologií a příslušenství, tak vám jistě neunikly zprávy o nespočtu chytrých hodinek, které dokážou komunikovat s vaším smartphonem. Nápad to je vskutku skvělý, nicméně nejenom mě odrazuje od jejich koupě žalostná výdrž vestavěných akumulátorů. To si zřejmě uvědomila i společnost Pebble, která představila stejnojmenný projekt hodinek. Ty se od konkurenčích produktů odlišují především použitou technologií displeje. Firma vsadila na osazení podsvíceným E-ink panelem s rozlišením 144 x 168 pixelů. Díky velmi nízké energetické náročnosti se má výdrž pohybovat kolem sedmi dnů na jedno nabití. Ke komunikaci se smartphonem slouží bezdrátová technologie Bluetooth 2.1 + EDR. Dle mého názoru je veliká škoda, že výrobce nepoužil daleko úspornější variantu Bluetooth 3.0.

Milovníky vodních sportů dozajista potěší i vodotěsná konstrukce. Další výbava obsahuje čtyři ovládací tlačítka, vibrační motorek a tříosý akcelerometr k detekci pohybových gest. Míra využití je opravdu široká. Hodinky lze použít například při běhu či jako cyklopočítač, který vám na základě dat přenesených z GPS telefonu přehledně zobrazí rychlost, nadmořskou výšku a ujetou vzdálenost. Hodinky vás dokážou upozornit na příchozí hovor, e-mail, textovou zprávu, nebo na naplánovanou schůzku z kalendáře. Zařízení si již nyní můžete předobjednat na poptávkovém serveru Kickstarter za cenu 115 USD (zhruba 2100,- Kč) a to včetně dopravy. Instalování nových aplikací do hodinek probíhá bezdrátově skrze aplikaci ve vašem smartphonu. Pokud patříte mezi vývojáře, tak SDK naleznete přímo na blogu výrobce. Jaký je váš názor na tyto hodinky? Myslíte si, že mají šanci uspět? Pro bližší představu shlédněte přiložené video, které zachycuje hlavní rysy tohoto futuristického příslušenství.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku