Domů » Bleskovky » Patent Nokie nutí HTC upravit model One, jinak hrozí zákaz prodeje

Patent Nokie nutí HTC upravit model One, jinak hrozí zákaz prodeje

Skoro to vypadá, že o HTC nevycházejí žádné pozitivní zprávy, bohužel je to jeden problém za druhým. Minulý týden Mezinárodní obchodní komise ve Spojených Státech rozhodla, že telefony HTC porušují některé patenty patřící firmě Nokia. Na první pohled se jednalo jen o jeden z řady patentových sporů, ale tento týden spor nabral nový směr. Server Wall Street Journal informoval, že HTC urychleně pracuje se společností Qualcomm na úpravě vnitřností telefonů HTC. Hlavním úkolem je úprava modelu One, kterému hrozí zákaz prodeje.

Klíčovému produktu společnosti tak hrozí možný zákaz na území Spojených Států, který by vešel v platnost v lednu příštího roku, pokud HTC spolu s Qualcommem neupraví hardware tak, aby neporušoval patenty. Toto není poprvé, kdy Nokia zakročila proti HTC. První problém nastal s mikrofonem u modelu One. Zároveň je HTC snadným cílem, v současné době se potýká s řadou vnitřních problémů a propadem prodejů i příjmů.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).