Sledujte nás na YouTube

Patent Nokie nutí HTC upravit model One, jinak hrozí zákaz prodeje

Skoro to vypadá, že o HTC nevycházejí žádné pozitivní zprávy, bohužel je to jeden problém za druhým. Minulý týden Mezinárodní obchodní komise ve Spojených Státech rozhodla, že telefony HTC porušují některé patenty patřící firmě Nokia. Na první pohled se jednalo jen o jeden z řady patentových sporů, ale tento týden spor nabral nový směr. Server Wall Street Journal informoval, že HTC urychleně pracuje se společností Qualcomm na úpravě vnitřností telefonů HTC. Hlavním úkolem je úprava modelu One, kterému hrozí zákaz prodeje.

Klíčovému produktu společnosti tak hrozí možný zákaz na území Spojených Států, který by vešel v platnost v lednu příštího roku, pokud HTC spolu s Qualcommem neupraví hardware tak, aby neporušoval patenty. Toto není poprvé, kdy Nokia zakročila proti HTC. První problém nastal s mikrofonem u modelu One. Zároveň je HTC snadným cílem, v současné době se potýká s řadou vnitřních problémů a propadem prodejů i příjmů.

David Podzimek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *