TOPlist

Pár desítek minut a je hotovo: OnePlus 9 Pro nabídne svižné nabíjení

oneplus 9 3 copy

Společnost OnePlus se bezdrátovému nabíjení dlouho vyhýbala, prvním a zatím posledním telefonem značky podporujícím touto technologii je loňský OnePlus 8 Pro. Zástupci firmy dříve absenci bezdrátového nabíjení obhajovali tím, že je pomalé a nepohodlné a raději prosazovali své ultrarychlé kabelové nabíjení. Technologie se však posouvá kupředu a energii je možné rychle doplňovat i bezdrátově.

OnePlus 9 Pro: bezdrátové nabíjení výkonem až 45 Wattů

OnePlus 8 Pro podporoval bezdrátové nabíjení výkonem až 30 Wattů, jeho připravovaný nástupce na tom má být ještě lépe. Podle uznávaného informátora Maxe Jambora se můžeme těšit na podporu 45W bezdrátového nabíjení, pochopitelně pouze s vlastní nabíječkou. Xiaomi není v této iniciativě jediné, podobných rychlostí bezdrátového nabíjení dosahují i vybrané vlajkové telefony od Xiaomi, Oppo nebo Huawei. V případě OnePlus 9 Pro nebude chybět ani reverzní bezdrátové nabíjení drobné elektroniky ze zad telefonu.

Potěšující je, že bezdrátové nabíjení dostane i levnější OnePlus 9, byť pouze v pomalejší formě.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku