Pantech Vega R3: Nejvýkonnější tabletofon současnosti přichází

Pantech je v našich končinách poměrně neznámý výrobce, nicméně na letošním MWC 2012 nám dal dost výrazně najevo, že jeho smartphony patří mezi špičku na trhu s mobilní elektronikou. Vyjímku netvoří ani zbrusu nový model Vega R3, který svými parametry zapadá do kategorie takzvaných „tabletofonů“. Jeho poznávacím rysem se stane obří displej s úhlopříčkou 5,3“ (technologie Natural IPS Pro LCD) a rozlišením 720 x 1280 pixelů. Kvůli monstrózní úhlopříčce zařízení disponuje velmi tenkými okraji kolem displeje, což by mělo napomoci lepší ergonomii při ovládání jednou rukou.

Pod kapotou se uvelebil čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 (APQ8064) s taktovací frekvencí 1,5 GHz a grafický koprocesor Adreno 320. Pro potřeby systému a spuštěných aplikací je pak k dispozici 2 GB paměti RAM. Záda telefonu zdobí čočka 13Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou, kterou tradičně doplňuje přední 2Mpx kamerka pro videokomunikaci. Co se týče interní paměti, tak její kapacita se zastavila na hodnotě 16 GB s možností rozšíření za pomoci paměťových microSD karet. Další výbava zahrnuje podporu technologií 4G/LTE, Bluetooth 4.0, Wi-fi (a/b/g/n), A-GPS a v současné době stále oblíbenější NFC.

   

Co lze považovat za mírný nedostatek je fakt, že Vega R3 se do prodeje dostane s verzí operačního systému Android 4.0. Zástupci společnosti Pantech však přislíbili, že aktualizace na verzi 4.1 na sebe nenechá dlouho čekat. Do 169 gramů vážícího těla se vešel akumulátor s poměrně slušnou kapacitou 2600 mAh. Jak dlouho vydrží živit obří displej a čtyřjádrový procesor se ukáže až v praxi. Se zahájením prodeje na jihokorejském trhu se počítá v nejbližších dnech. Zda se tato nabušená novinka podívá i ke břehům Evropy zatím nevíme. Pokud se však podíváme na dosavadní marketingovou politiku výrobce, je velice pravděpodobné, že se s ním v našich končinách oficiální cestou nesetkáme, což osobně považuji za velikou škodu.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku