Pantech Vega Iron oficiálně představen: Nedostupný elegán z Asie

Jihokorejský výrobce Pantech zveřejnil tiskovou zprávu, ve které představil svůj nejnovější počin v podobě smartphonu Vega Iron. Zařízení zaujme svým pětipalcovým displejem s opravdu minimálními okraji. Bohužel jeho rozlišení už tak uchvacující není a činí dnes již standardních 720 x 1280 obrazových bodů. Svižný chod aplikací a systému zajistí čtyřjádrový procesor Snapdragon 600 s taktem 1,7 GHz a 2 GB operační paměti. Další hardwarová výbava čítá WiFi, Bluetooth, GPS a podporu pro LTE. Na zádech smartphonu se usídlila čočka 13Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou. Nechybí samozřejmě ani přední dvoumegapixelová kamerka pro videokomunikaci a obsluhu nadstandartních funkcí včetně automatického posouvání zobrazovaného obsahu.

Interní paměť je schopna pojmout 32 GB dat s možností dalšího rozšíření díky přítomnosti slotu na paměťové karty (až 2 TB). Tisková zpráva potvrdila i dřívější spekulaci o integrovaném akumulátoru s relativně podprůměrnou kapacitou 2150 mAh. Pantech Vega Iron běží na operačním systému Android ve verzi 4.1.2 a na pultech prodejců se objeví v bílé a černé barvě. Pokud jste si už začali na jihokorejského elegána brousit zuby, tak vás musíme bohužel zklamat, jelikož s oficiálním vstupem na starý kontinent výrobce zatím nepočítá.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku