Domů » Bleskovky » Ovládejte svůj WP telefon sluchátky: Přehled použitelných příkazů

Ovládejte svůj WP telefon sluchátky: Přehled použitelných příkazů

Server AllAboutWindowsPhone přinesl přehled funkcí, které nabízí sluchátka pro telefony s Windows Phone. Sluchátka pro smartphony s operačním systémem od Microsoftu mají jedno nebo tři tlačítka (nastavení hlasitosti). Většina z nás zná možnost jedním stiskem tlačítka zastavit a znovu pustit hudbu. Ne každý však užívá funkci na dvojitém stisknutí. Po něm přehrávač zapne další skladbu, nebo posune podcast o třicet vteřin dopředu.

Můžete však použít i trojité stisknutí, po kterém se vrátíte na předchozí skladbu, nebo o třicet vteřin zpět v případě podcastu. Věříme, že vám tyto možnosti zpříjemní užívání vašeho zařízení s Windows Phone. 

Obsah Hudba Podcast Nokia Mix Radio
Jedno stisknutí Pauza/Hrát Pauza/Hrát Pauza/Hrát
Dvě stisknutí Další skladba Vpřed o 30 vteřin Další skladba
Tři stisknutí Předchozí skladba Zpět o 30 vteřin Předchozí skladba

David Podzimek

14 komentářů

 1. Tohle je stejně revoluční zjištění, jako bylo nedávno to, že když z hlavní obrazovky odstraníte všechny dlaždice, tak vám zbyde pouze seznam aplikací. Nebo 3 typy kalkulaček v závislosti na rotaci. Není to nic nového, každý trochu zvídavější uživatel na to přišel po pár dnech. Nedělal bych z toho objev Ameriky. Mimochodem, zkopírovali jste to docela pozdě :D

  • Co je podle vás zkopírované? Tomu nařčení nerozumím. A máte pravdu, spousta uživatelů o těchto tipech ví, ale všichni rozhodně ne, proto David uznal za vhodné o tom napsat.

  • Nevidím tu žádné kopírování, pouze přeložení a předání informace dále, což je zcela běžná činnost. ;)

  • Michal (neregistrovaný)

   panebože .. Já vlastním Windows Phone a nevěděl jsem o tom. Tyto informace jsou pro lidi kteří třeba o tom neví , tak se zdrž těchto stupidních komentářů. Jinak Děkuji Smartmanii :) Užitečná Informace (y) :)

  • asi tak , na iphone to mám tiež ale aby som nadával na niekoho ,že to je aj na WP8 ?

   kolko ludí o tom ani netuší a povedal by som,že na androide väčšina

  • Samozřejmě že jsem si všiml, že jste zdroj uvedli. To s tím kopírováním není nařčení, ale nadsázka. Přebírání informací je běžná činnost, proti ní nic nemám, jenom nechápu, proč to přebírání informací trvá tak dlouho. Pokud něco o svém WP nevíte, MS pro tyto případy vytvořil kompletní přehled tipů a triků ([odkaz]), proto mi přijde zbytečné psát k tomu články navíc.

 2. Pro mě užitečná informace o které jsem nevěděl, takže děkuji :).

 3. Jak může za tenhle tip někdo kritizovat? Naopak bych jich udělal více. Je mnoho podobných vychytávek a vsadím se, že některé neznají ani pánové „vševědoucí“, co to tu kritizují.

  • Rozhodně si takové tipy (ačkoli už většinu znám) přečtu raději než kolik je cena akcií HTC, Nokie nebo Applu. To jsou pro mě naprosto zbytené údaje a jen hloupá čísla. Pokud mě to bude zajímat, půjdu na nějaký obchodní server.

   Na SM takové články patří a jen tak dál.

 4. Lukáš (neregistrovaný)

  Mockrat dekuji Smartmanii, opravdu jsem o tom netusil, a to jsem si myslel ze vsechny dulezite funkce na mem WP telefonu uz jsem po pul roce objevil.. No, kazdym dnem me ta moje Lumia neprestava prekvapovat :)) mohl bych mit dotaz co jsou prosim ty podcasty? docela casto na to nekde narazim a v mobilu jwou na to taky obcas odkazy ale netusim co to je.. Mohli byste to prosim jako mobilni server objasnit? myslim, ze to netusi vice lidi.. Dekuji

 5. WiQiX (neregistrovaný)

  Trochu bych to upřesnil:

  1x – pauza/play

  2x – další skladba

  3x – skladka od začátku (pokud je na začátku, tak předchozí)

  4x – předchozí skladba

  5x – už nic nedělá:-)

  • WiQiX (neregistrovaný)

   Alespoň takto to používám na Omnii 7 už hodne dlouho.

 6. Ha, tak to jste mne tedy překvapili.. o tomhle jsem neměl tušení :)

  díky za tip.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).