Domů » Bleskovky » Ovladač pro Nintendo Switch jako dálková spoušť fotoaparátu? Poradíme, jak na to

Ovladač pro Nintendo Switch jako dálková spoušť fotoaparátu? Poradíme, jak na to

Herní konzole Nintendo Switch hrdě pokračuje v tradici japonské firmy, která se svým hardwarem šla vždycky trochu jinou cestou než ostatní. Nepřehlédnutelným prvkem jsou dva ovladače, takzvané Joy-Cony, které lze od konzole oddělit a využívat je jak pro standardní hraní, tak třeba pro pohybové ovládání. Vzhledem k tomu, že ovladače komunikují s konzolí Switch skrze Bluetooth, není problém Joy-Con připojit k telefonu s Androidem. Připojený ovladač lze poté využít jako dálkovou spoušť fotoaparátu.

nintendo switch joy con unsplash 1
Ovladače Joy-Con mají i jiné využití, než je hraní her

Nastavení ovladače pro dálkovou spoušť fotoaparátu

  • Nejprve dlouze podržte tlačítko pro synchronizaci na Joy-Conu
  • Následně otevřete nabídku zařízení Bluetooth na vašem telefonu a Joy-Con spárujte
  • Pro správné fungování je potřeba na domovskou obrazovku umístit aplikaci fotoaparátu, konkrétně na první místo do levého horního rohu
  • Pomocí tlačítka Y na ovladači vyberte aplikaci fotoaparátu
  • Následně můžete využívat Joy-Con jako dálkovou spoušť fotoaparátu
nintendo switch joy con unsplash 2
Ačkoli lze ovladače využít jako dálkovou spoušť, nejlépe si s nimi zahrajete nějakou hru

Na každém zařízení se ovladač od Nintenda chová trochu jinak. Pro zařízení Pixel od Googlu platí, že snímky se pořizují stiskem tlačítka A. Telefony od Samsungu pro změnu využívají tlačítka Y a X pro zoom a snímek pořizují tlačítkem B. Ačkoli v praxi má toto spojení jen pramalé využití, je zajímavé, jak se různá zařízení mohou chovat po připojení k jinému než zamýšlenému přístroji.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).