Domů » Bleskovky » Vylepšené Nintendo Switch dostane výkonnější čipset i více paměti. Jak to bude s cenou?

Vylepšené Nintendo Switch dostane výkonnější čipset i více paměti. Jak to bude s cenou?

Nedávno jsme vás informovali o plánech Nintenda na vylepšený model úspěšné herní konzole Switch. Ten by měl na pulty obchodů dorazit už letos před Vánoci. Mediální dům Bloomberg nyní přišel s novou várkou podrobností o chystané revizi. Plány japonského výrobce kromě většího OLED displeje zahrnují také nový čipset od Nvidie či navýšení operační paměti.

nintendo switch joycons

Klíčová technologie od Nvidie

Vylepšená konzole by měla rovněž nabídnout podporu technologie DLSS, která s pomocí umělé inteligence výrazně zvyšuje počty snímků za sekundu bez ztráty obrazové kvality, což se hodí zejména u graficky náročných titulů. Právě díky implementaci této technologie od Nvidie by si měla konzole v televizním režimu poradit s grafikou v rozlišení až 4K.

Tip: Nintendo Switch mu přišlo drahé. Z náhradních dílů si hráč postavil vlastní

Nový čipset by měl být vybavený také lepší procesorovou jednotkou a větším množstvím operační paměti. Technologii DLSS však do her nelze vložit bez přidání nových řádků kódu, což má být podle nejmenovaných zdrojů z řad herních vývojářů důvod, proč ji budou podporovat zejména nadcházející tituly, nikoliv ty již vydané.

Zdražení na obzoru?

Zdroje Bloombergu již dříve uvedly, že vylepšený Switch dostane 7palcový OLED displej od Samsungu. Konzoli by mělo na trh doprovodit hned několik dosud neoznámených her, což má vysvětlovat pustou druhou polovinu roku.

Zatímco původní Switch vstoupil do prodeje s cenou 299 amerických dolarů, v případě vylepšené verze by to mohlo být až o 100 dolarů více. Vyplývá to z předpovědi analytika Matthewa Kantermana, podle něhož půjde prodejní cena nahoru nejméně o 50 dolarů.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

4 komentářů

 1. To bude takových obezliček , až to nebude hezký. Xbox One i PS4 nedávala pořádně ve všech titulech 4K30hz za to „tablet“ to dá…. Tak jistě že.
  Pokud sem správně pochopil tak technologie DLSS sama o sobě vykon nezvedá , ale zlepšuje kvalitu obrazu. Takže chudou grafiku , která jde spočítat rychle a vysledek je hnusný takovou „post produkcí zkrášlí“…. Ono jsme v Evropě takže pro většinu bude trest Mario a Zelda v PALu natož 4K.

  • DLSS rozhodně nezlepšuje kvalitu obrazu :D jenom dopočítává obraz a ve výsledku to není nic moc.

  • No je vidět, že máš zkušenost nulovou. DLSS je celkem revoluční technologie. Zkoušel jsem na několika hrách a kdybys neměl oba statické obrazy vedle sebe, nepoznáš rozdíl.
   Ale u FPS ti to přidá klidně o 50% více.

  • Technologie je jen pokročilý upscaling obrazu, který FPS nezvedá pouze při vhodné kvalitě obrazu , vykon tolik nesnižuje. Je to v 75% hraní se slovíčky a marketing.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).