Otec Androidu chystá nový telefon. Chce jít po krku konkurenčním top modelům

Před několika málo týdny jsme vás informovali o tom, že se chystá nový telefon z dílny nové společnosti pod vedením otce Androidu – Andyho Rubina. Telefon byl až donedávna opředen mnoha tajemstvími, dnes se nám však dostal do rukou vůbec první snímek zařízení, které bude konkurovat ostatním vlajkovým modelům tohoto roku. Obrázek se objevil na Rubinově Twitteru.

https://twitter.com/Arubin/status/846396881668210688

V nové společnosti s názvem Essential byste našli především bývalé zaměstnance Googlu, Applu a HTC. K tweetu, který nám odhalil první náznaky vzhledu, napsal Rubin pouze krátký popisek: „Jsem velmi nadšený z toho, jak se věci vyvíjí. Nemůžu se také dočkat toho, až se telefon dostane do rukou více lidem.“

Podle obrázku pak můžeme odhadovat první důležitý parametr – telefon nebude mít prakticky žádné rámečky okolo displeje. Dále si lze také povšimnout zakulacených rohů. Pokud porovnáme velikost telefonu vůči velikosti dlaně, dospějeme k názoru, že se bude jednat o jedno z menších zařízení, alespoň co do celkových rozměrů. Jak veliký však bude samotný displej, o tom informace bohužel zatím nemáme. Podle posledních spekulací bychom se však u zařízení měli dočkat displeje o minimální velikosti 5,5 palce, zároveň by se zde měly objevit prémiové materiály, jakými by mohla být například keramika.

Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Kapitoly článku