Osmipalcový Archos 80 Cobalt: Další přírůstek do rodiny kompaktních tabletů

Do stále se rozrůstající rodiny kompaktních tabletů vyslala svého nového zástupce i společnost Archos. Novinka nese označení 80 Cobalt a jak již samotný název napovídá, tak čelní straně zařízení bude dominovat dotykový panel o úhlopříčce 8“ (poměr stran 4:3) a průměrným rozlišením 1024 x 768 pixelů. Na základní desce si své místo našel dvoujádrový procesor s taktem 1,6 GHz a čtyřjádrový akcelerátor grafiky. Další hardwarová výbava se nese ve standardním duchu a zahrnuje 1 GB paměti RAM, 8 GB interního úložiště, microUSB konektor, 3,5mm audio výstup, Wi-Fi, Bluetooth a slot na paměťové microSDHC karty (až do velikosti 64 GB).

   

Na zádech tabletu pak nalezneme čočku 2Mpx fotoaparátu, kterou již tradičně doplňuje přední VGA kamerka pro videokomunikaci. Archos 80 Cobalt běží na operačním systému Android 4.0 což lze považovat za největší nedostatek. Novější verze systému by rozhodně přilákala více zájemců a proto nezbývá než doufat, že výrobce v budoucnu zapracuje na aktualizaci. Na otázky týkající se kvality zpracování si budeme muset ještě chvíli počkat, nicméně to je jedna z oblastí, kde Archos v minulosti již mírně pokulhával. Velkou neznámou zatím zůstává cena, za kterou se zařízení dostane na pulty prodejců. Pokud však bude chtít Archos uspět v boji s tvrdou konkurencí, tak mu nezbyde nic jiného, než cenu posadit hodně nízko. Zákulisní informace však hovoří o částce těsně pod hranicí 200 USD (zhruba 3 800 Kč).  

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku