Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Apple uvolnil OS X 10.11.3 El Capitan a iOS 9.2.1

Apple uvolnil OS X 10.11.3 El Capitan a iOS 9.2.1

Apple včera ve večerních hodinách pro veřejnost uvolnil novou verzi systému iOS 9.2.1, která přináší opravu nahlášených chyb, vyšší bezpečnost a stabilitu. Žádné nové klíčové funkce ale přidány nebyly. Apple rovněž volnil aktualizační balíček OS X 10.11.3 El Capitan.

Pokud však očekáváte přítomnost nových funkcí, budete nejspíš zklamáni. Čerstvá verze desktopového systému se tradičně soustředí na opravy chyb a vylepšení stability. Pokud jste doposud nebyli vyzvání k instalaci nové verze, můžete ji vyvolat otevřením aplikace Mac App Store a kliknutím na sekci Aktualizace. V případě, že zde update nenaleznete, doporučujeme přepnutí na americkou lokalizaci a restart aplikace.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

12 komentářů

 1. HOST (neregistrovaný)

  iOS 9.2.1 se už stahuje. :)

 2. AIKON (neregistrovaný)

  Hodil sem ho tam včera k večeru a ok ;)

 3. M.BoBo (neregistrovaný)

  Už jsem na 9.3 (kvůli nočnímu režimu) a funguje nad očekávání dobře. Člověk si po vypnutí nočního režimu říká, jak je ten displej ošklivý.

  • HOST (neregistrovaný)

   U iOS 9.2 se mi občas něco na vteřinku kouslo (iPhone 5S), nepozorujete u 9.3 něco podobného?

  • AIKON (neregistrovaný)

   Na ten noční režim se moc těším – večer dost čumím v posteli do iPhone. Chjo to bude tak 2 mesice trvat co jeste?

  • Johny (neregistrovaný)

   Aikon: já doufam že ne. Moc tomu nevěřim, ale chci to otestovat jak a jestli to opravdu funguje. Dlouho mi telefon nespadnul v posteli na xicht.

  • Honza (neregistrovaný)

   Taky jsem na 9.3. a vse je v poradku jen jsem si vsiml, ze nenfunguje live photos na zamknute obrazovce

  • M.BoBo (neregistrovaný)

   Mam živou fotku nastavenou na zamčené obrazovce a po zmacknuti se hýbe. Takže mě live photos fungují (s to jsem z 9.2 neprovádět čistou instalaci, ale jen upgrade).

 4. M.BoBo (neregistrovaný)

  5S už nemám (přes 5s a 6 jsem přešel až na 6s), ale občas i zde občas (vyjímečně) pozoruji zásek taky třeba na vteřinku, zpravidla při přepínání aplikací, nebo vysunutí klávesnice. Dle mého už vlastnost nového iOS (více funkcí, více problémů).

  Noční režim je návykový, po jeho vypnutí je na nějakou dobu displej nepříjemně modrý, než si opět oči navyknou.

  • HOST (neregistrovaný)

   Já jsem si všiml, že když zapnu multitasking (2x home button), tak chvíli trvá, než nabídka vyskočí. Někdy je reakce okamžitá a někdy to má menší spoždění.

 5. serfik (neregistrovaný)

  Ahoj jak jste nahodili 9.3?! Díky za rady

  • M.BoBo (neregistrovaný)

   Je to jednoduché a není třeba hard reset (i když se v případě potíží doporučuje). Do testování njenovější beta verze se může přihlásit každý uživatel se svým Apple Id nehledě na to, zda je vývojář či nikoli. Zaregistrovat se můžete na stránkách Apple Beta Software Program. Jakmile budete do programu začlenění, můžete si přes profil stáhnou nejnovější public betu iOS 9.3 a další aktualizace vám už budou přicházet úplně stejně, jako ty běžné.

   Odkaz zde: [odkaz]

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel