Cena:

Optimus G oficiálně představen: Konečně pořádný rychlík od LG

Společnost LG včera představila nový smartphone s označením Optimus G s Androidem, který míří hodně vysoko a rozhodně se bude snažit zaútočit na konkureční rivaly v podobě Samsungu Galaxy S III a HTC One X. Pokud se nedočkáme pozdního uvedení na trh a vysoké ceny, mohl by korejcům tento útok vyjít.

Nový model nabídne čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro tikající na 1,5 GHz, 2 GB RAM a True HD IPS Plus displej s úhlopříčkou 4,7 palce a rozlišením 768 x 1280 pixelů. Vnitřní úložiště má kapacitu 32 GB, oficiální specifikace však nezmiňují slot na paměťovou kartu. Z další výbavy můžeme zmínit ještě 13Mpx fotoaparát a přední 1,3MPx kamerku pro videohovory. Z konektivity jmenujme 3G, LTE, Bluetooth 4.0, Wi-Fi (DLNA), USB 2.0 HS, MHL, A-GPS a NFC. To vše bude pohánět akumulátor s kapacitou 2100 mAh, který by měl zajistit dobu hovoru až 15 hodin, případně 335 hodin v pohotovostním režimu. LG udává hmotnost 145 gramů a rozměry 131,9 x 68,9 x 8,45 milmetrů.

  

Co se softwarové výbavy týče, zamrzí Android „pouze“ ve verzi 4.0, i když později se určitě dočkáme i aktualizace na „Jelly Bean“. Na druhou stranu, Optimus G nabídne celou řadu nových funkcí, například QSlide, která umožní zobrazit dvě obrazovky v překryvu, takže bude možné třeba psát zprávy při sledování videa na pozadí (viz obrázek výše). Mezi další funkce patří Live Zooming (až 5-násobný zoom při streamování videa) nebo již známý prvek QuickMemo umožňující psát nebo kreslit prstem přímo na aktuální obrazovku s následným exportem celého obrázku do galerie. Různých vylepšení se dočká i aplikace fotoaparátu.

Hands-on with the LG Optimus G

LG Optimus G se začne prodávat už příští týden v Jižní Koreji, na další trhy se pak dostane v průběhu října. Dostupnost ani cena v ČR zatím nebyly oznámeny.

Zdroje: LG, TheVerge

Autor článku
Miroslav Havlíček