Domů » Bleskovky » Oppo připravuje ultratenký tabletofon s fullHD displejem

Oppo připravuje ultratenký tabletofon s fullHD displejem

Již dříve jsme vás informovali o velice neobvyklém smartphonu s názvem Oppo Finder, který si vysloužil titul nejtenčího telefonu na světě (pouhých 6,65 milimetrů), a jeho čtyřjádrovém dvojčeti Oppo Find5 X990. Čínský výrobce ale neusnul na vavřínech a údajně chystá pětipalcový „tabletofon“. Ten by měl navazovat na řadu Find5, zaujme především neuvěřitelně jemným displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a denzitou 441 ppi (pro srovnání retina displej v iPhone 4S má 326 ppi).

 
Ilustrační obrázek

Zařízení bude podle všeho vybaveno operačním systémem Android 4.1 Jelly Bean a v jeho nitru nalezneme čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064. Ostatní parametry ani datum dodání na trh zatím bohužel nejsou známy.

Zdroj

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

5 komentářů

 1. Odhaduji, ze vydrz na akumulator bude „extremni“ :D Napr. cele 3 hodiny :D

 2. Fatal_Soldier

  to zase bude Apple moci zaměstnat další právníky na soudní spor Oppo vs. Apple…

  • Nebude Apple se soudí jen s tím u koho má šanci vysoudit peníze, kde se není o co soudit, tam to pro něj nemá cenu.

 3. Deaktivovaný účet (01.2013)

  BKF1: Tři hodiny používání je běžná výdrž mnoha dnes prodávaných smartphonů s běžnou (výrobcem dodanou) baterií.

 4. Lukys (neregistrovaný)

  Vzhledem k dnešní výdrži telefonů a dnešním akumulátorům to možná ani ty 2 hodiny nebudou když to má mít necelejch 7mm :D tak tam skoro žadnej akumulátor bejt nemuze :D spíš by měli začít delat dobíjení přes solární panel i do smartphonů protože nových baterií i když už jsou vymyšlené jen tak nedočkáme

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).