Oppo Finder: Nejtenčí smartphone na světě zvládne zatloukat hřebíky

Na konci května představila čínská společnost Oppo vůbec nejtenčí smartphone na světe, model Finder má tloušťku pouhých  6,65 milimetrů. Před několika týdny se začal prodávat v Číně a na další trhy zatím nakročeno nemá. A je to škoda, protože tenhle kousek nabízí nejen slušné hardwarové parametry, ale také kovový kryt a ochranné sklo GorillaGlass, díky čemuž toho snese poměrně hodně.

 

Videa se zatloukáním hřebíků Nokií Lumia 800/900, iPhonem 4S či HTC One X už jsme tu měli a telefony vždy obstály. Do testu “nahraď kladivo telefonem” se proto zapojil i model Oppo Finder, který zvládl do dřeva zarazit několik hřebíků bez ujmy na zdraví.

Vraťme se ještě k hardwarovým parametrům. Zobrazovací schopnosti má na starosti 4,3“ displej s technologií Super AMOLED Plus a WVGA rozlišením. Srdcem smartphonu se stal dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz pro každé jádro a pro potřeby systému a aplikací je k dispozici rovný 1 GB paměti RAM. Kapacita interního úložiště se zastavila na hodnotě 16 GB bez možnosti jejího dalšího rozšíření.

Na zádech se nachází čočka 8Mpx fotoaparátu, které dělá společnost dvojice přisvětlovacích LED diod. Pro videohovory nesmí chybět přední 1,3Mpx kamerka. Jako operační systém poslouží nám dobře známý Android ve verzi 4.0.3 obohacený o grafickou nadstavbu výrobce. A pokud byste si jej přece jenom chtěli z Číny objednat, připravte si zhruba 470 USD (9 750 Kč včetně daně).

Zdroj

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku