Domů » Bleskovky » Opisuje Samsung od Huawei? Další skládací telefon má být podobný Mate X

Opisuje Samsung od Huawei? Další skládací telefon má být podobný Mate X

Souboj v nové kategorii ohebných telefonů začal hned v úvodu letošního roku, kdy dva největší výrobci chytrých telefonů na světě, Samsung a Huawei, představili svá želízka v ohni. Ačkoli obě společnosti mají skládací telefon, každá z nich zvolila jiný přístup k řešení ohybu. Zatímco Samsung svůj Galaxy Fold ohýbá větším displejem směrem dovnitř, Huawei se vydal cestou vnějšího displeje obepínajícího celé zařízení.

Které řešení se do budoucna prosadí jako dominantní, to je prozatím ve hvězdách. Obě řešení mají své zastánce i odpůrce, takže ve finále bude záležet na peněženkách uživatelů, jakým hlasem promluví. Samsung každopádně nic neponechává náhodě, o čemž svědčí uniklý patent, který popisuje zařízení se stejným skládacím mechanismem, jako používá Mate X.

Samsung patent foldable

Samsung opisuje od Huawei – bude další Galaxy Fold mít displej na vnější straně?

Od současných modelů se nicméně tento patent liší přítomností třetího menšího dílu uprostřed, který zajišťuje pohodlné složení bez mezery v zavřeném stavu. Toto řešení by mělo mít výhodu co do odolnosti, neboť by chystané zařízení nemuselo disponovat odolným ohybem. Kdy podobné zařízení vypustí Samsung do světa a zda se nejedná o pouhou blokaci patentu před čínským konkurentem, to se dozvíme v budoucnu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments