Domů » Bleskovky » Operační systém Sailfish bude dostupný i pro zařízení s Androidem

Operační systém Sailfish bude dostupný i pro zařízení s Androidem

Chcete zkusit nejnovější operační systém Sailfish, ale nechce se vám investovat 399 euro do prvního telefonu Jolla? Nejspíše nebudete muset, jelikož společnost umožní nahrát systém do zařízení s Androidem a výčet podporovaných zařízení by měl být poměrně rozsáhlý.

V současnosti to zatím není možné, ale budoucí dostupnost potvrdil CEO Tomi Pienimäkl v rozhovoru pro finský magazín Talouselämä. Řekl, že Jolla není jen v byznysu prodeje zařízení, ale chce soupeřit i na poli operačních systémů. Údajně je instalace Sailfish OS na zařízení s Androidem jednoduchá – předpokládáme, že obtížnost bude na úrovni instalace vlastní ROM. CEO Jolly dále řekl, že v Číně je podobná aktivita relativně běžná, oproti Evropě nebo USA. 

 

Zároveň potvrdil, že samotný operační systém bude šířen zdarma a nejsou plány pro budoucí zpoplatnění. Místo toho budou příjmy záviset na prodeji reklamy, aplikací a poskytování služeb. To znamená, že bude zásadní získat větší tržní podíl, což bude na vysoce konkrečním trhu s mobilními systémy velmi náročné. Zajímá nás, jestli byste byli ochotni zkusit na svém telefonu s Androidem systém Sailfish, nebo vás nechává zcela chladnými? 

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments