Domů » Bleskovky » Online blokáda Trumpa pokračuje: k Twitteru, Facebooku a YouTube se přidal i Snapchat

Online blokáda Trumpa pokračuje: k Twitteru, Facebooku a YouTube se přidal i Snapchat

Vlna umlčování Donalda Trumpa na sociálních sítích pokračuje. Mezi službami, které nadále netrpí Trumpovo vystupování, je od minulého týdne také Snapchat. Ten včera prohlásil, že jeho účet zruší permanentně.

donald trump jumpstory
Donald Trump je na odchodu, i tak stále vzbuzuje vášně

Podle vyjádření Snapchatu je tento krok v zájmu veřejné bezpečnosti. Důvodem opatření jsou prý Trumpovy lživé příspěvky, nenávistné projevy a vyvolávání násilných činů. Trump údajně pravidla této sociální sítě porušil již vícekrát a jeho tým před samotným banem obdržel několik varování. Nyní je tedy osud jeho účtu zpečetěn.

Vypadá to, že podobný přístup k Trumpovu vystupování zaujaly téměř všechny sociální sítě. O jeho obsah už nemá zájem Facebook, YouTube, Twitter ani Snapchat. Shopify dokonce zablokovalo i eshop s Trumpovými propagačními předměty. To vše se děje jako reakce na nepokoje ve Washingtonu z minulého týdne. Zároveň se jedná i o bezpečnostní opatření před inaugurací, která má proběhnout v příštím týdnu.

snapchat
Trump končí i na Snapchatu

Rezolutní kroky sociálních sítí vyvolávají silné reakce. Někteří lidé se odvolávají na svobodu projevu a snahy o umlčení Trumpa odsuzují. Na druhou stranu je však nutno uznat, že Trump svým působením na sociálních sítích záměrně zvedal vlnu nenávisti, která v konečném důsledku způsobila i ztráty na životech při útoku jeho stoupenců na Kapitol.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

12 komentářů

  • Tve komousske srdicko skace radosti, soudruhu? 😂😂

  • Ne, směji se právě těm, co tady neustále o komunistech píší. Najednou přijdou zásahy ze strany amerických firem a už se drží huby😂. Takže chichi

  • Taky bych chtěl být tak jednoduchý, škodolibý a prostoduchý jako ty :D

  • Tak hlavně jak souvisí zásahy USA firem vůči Trumpovi s komunistama, to teda fakt nevim :D

  • To se zeptej asdfa.

  • Oči v sloup: nejsi první a ani poslední😊😊

  • xzeit: No apsoň to přiznáš :-D

  • Menty, lebo su to praktiky komunistov. Je to dosť smutne. Opäť raz, si nepohdlny ? Ok, ži, ale vymažeme ťa.

   Je to aj pekna arogancia moci, kde najvplyvnejšie korporáty, si robia čo chcu. Chvala bohu operatori mu nemožu zakazať SMS, či telefonaty :D ved tiež su to sukromne firmy, možu si to teoreticky dovolit :D

   Čoskoro tak dopadne každy, kto bude mat staci len ine nazory :-) na facebooku sa to už deje dávno. Nedavno sa to stalo aj reenactmentovej skupine, konkretne halifax

  • Ked ale nahodou niekto vypne ich, tak placu na cely svet, a hovoria ódy o slobode slova.

   Zatial čo taký vodca iranu veselo nabáda ludi k vymazaniu izraela zo sveta.

 1. Neee, teď už nebudu moct sledovat trumpovy nudes!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).