Cena:

Online blokáda Trumpa pokračuje: k Twitteru, Facebooku a YouTube se přidal i Snapchat

Snapchat

Vlna umlčování Donalda Trumpa na sociálních sítích pokračuje. Mezi službami, které nadále netrpí Trumpovo vystupování, je od minulého týdne také Snapchat. Ten včera prohlásil, že jeho účet zruší permanentně.

donald trump jumpstory
Donald Trump je na odchodu, i tak stále vzbuzuje vášně

Podle vyjádření Snapchatu je tento krok v zájmu veřejné bezpečnosti. Důvodem opatření jsou prý Trumpovy lživé příspěvky, nenávistné projevy a vyvolávání násilných činů. Trump údajně pravidla této sociální sítě porušil již vícekrát a jeho tým před samotným banem obdržel několik varování. Nyní je tedy osud jeho účtu zpečetěn.

Vypadá to, že podobný přístup k Trumpovu vystupování zaujaly téměř všechny sociální sítě. O jeho obsah už nemá zájem Facebook, YouTube, Twitter ani Snapchat. Shopify dokonce zablokovalo i eshop s Trumpovými propagačními předměty. To vše se děje jako reakce na nepokoje ve Washingtonu z minulého týdne. Zároveň se jedná i o bezpečnostní opatření před inaugurací, která má proběhnout v příštím týdnu.

snapchat
Trump končí i na Snapchatu

Rezolutní kroky sociálních sítí vyvolávají silné reakce. Někteří lidé se odvolávají na svobodu projevu a snahy o umlčení Trumpa odsuzují. Na druhou stranu je však nutno uznat, že Trump svým působením na sociálních sítích záměrně zvedal vlnu nenávisti, která v konečném důsledku způsobila i ztráty na životech při útoku jeho stoupenců na Kapitol.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.