Cena:

Donald Trump přišel o další komunikační kanál. YouTube mu na týden zablokoval účet

donald trump jumpstory

Dosluhující americký prezident Donald Trump přichází o jeden komunikační kanál za druhým. Po 6. lednu, kdy svými příspěvky na sociálních sítích vybudil své podporovatele k útoku na americký Kapitol, dostává jeden ban za druhým. Nejpřísnější byl prozatím Twitter, který jeho osobní účet definitivně odstranil, pšenka ale Trumpovi nekvete ani na Facebooku, Instagramu, Snapchatu nebo Twitchi. Aby toho nebylo málo, dostal Donald Trump „zaracha“ i na YouTube.

Donald Trump má na týden omezený YouTube

Provozovatelé YouTube pozastavili Donaldovi Trumpovi možnost nahrávání nového obsahu, a to po dobu minimálně sedmi příštích dní. Důvodem je porušení zásad služby, neboť podle YouTube došlo u příspěvků amerického prezidenta k podněcování násilí. Ze stejného důvodu také provozovatelé YouTube zablokovali možnost komukoliv přidávat příspěvky pod starší Trumpova videa.

Podle zásad moderování YouTube se jedná o druhý prohřešek kanálu Donalda Trumpa v řadě; poprvé přichází varování, po druhé týdenní zákaz. Pokud by došlo k dalšímu porušení zásad v horizontu příštích 90 dní, dostane Donald Trump další 14denní zákaz, pokud by ani to nepomohlo; byl by jeho účet odstraněn z YouTube permanentně.

Nepřehlédněte: Ostuda jménem Donald Trump: o svůj účet na Twitteru přišel, přesto zkoušel štěstí na vládních účtech

Provozovatelé sociálních sítí chtějí evidentně Donalda Trumpa a jeho příznivce minimálně do doby inaugurace Joe Bidena umlčet, aby mohlo dojít k poklidnému předání moci a neopakovaly se události z 6. ledna.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.