Domů » Bleskovky » Donald Trump přišel o další komunikační kanál. YouTube mu na týden zablokoval účet

Donald Trump přišel o další komunikační kanál. YouTube mu na týden zablokoval účet

Dosluhující americký prezident Donald Trump přichází o jeden komunikační kanál za druhým. Po 6. lednu, kdy svými příspěvky na sociálních sítích vybudil své podporovatele k útoku na americký Kapitol, dostává jeden ban za druhým. Nejpřísnější byl prozatím Twitter, který jeho osobní účet definitivně odstranil, pšenka ale Trumpovi nekvete ani na Facebooku, Instagramu, Snapchatu nebo Twitchi. Aby toho nebylo málo, dostal Donald Trump „zaracha“ i na YouTube.

Donald Trump má na týden omezený YouTube

Provozovatelé YouTube pozastavili Donaldovi Trumpovi možnost nahrávání nového obsahu, a to po dobu minimálně sedmi příštích dní. Důvodem je porušení zásad služby, neboť podle YouTube došlo u příspěvků amerického prezidenta k podněcování násilí. Ze stejného důvodu také provozovatelé YouTube zablokovali možnost komukoliv přidávat příspěvky pod starší Trumpova videa.

Podle zásad moderování YouTube se jedná o druhý prohřešek kanálu Donalda Trumpa v řadě; poprvé přichází varování, po druhé týdenní zákaz. Pokud by došlo k dalšímu porušení zásad v horizontu příštích 90 dní, dostane Donald Trump další 14denní zákaz, pokud by ani to nepomohlo; byl by jeho účet odstraněn z YouTube permanentně.

Nepřehlédněte: Ostuda jménem Donald Trump: o svůj účet na Twitteru přišel, přesto zkoušel štěstí na vládních účtech

Provozovatelé sociálních sítí chtějí evidentně Donalda Trumpa a jeho příznivce minimálně do doby inaugurace Joe Bidena umlčet, aby mohlo dojít k poklidnému předání moci a neopakovaly se události z 6. ledna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Umlčet pro vyšší dobro, že?

    • Prosimtebe… To, že dostává bany kam vleze není až takový problém, jako že je dostává až na posledních pár dní, kdy už to tyto firmy nemůže negativně zasáhnout. Je to klasickej Virtue Signaling. Za spoustu svých výroků, jako třeba že proti covidu je dobrý pít dezinfekci, měl dostat ban už dávno.

  2. Nemal bojovat proti tiktoku a mohol aspon tam ukazat co vie :)

  3. Najednou jsou všechny sociální sítě plné hrdinů bojujících za správnou věc. Kde byly těch posledních pár let?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).