Domů » Bleskovky » Ostuda jménem Trump: o svůj účet na Twitteru přišel, přesto zkoušel štěstí na vládních účtech

Ostuda jménem Trump: o svůj účet na Twitteru přišel, přesto zkoušel štěstí na vládních účtech

Zdá se, že Donald Trump se s blokací svého účtu na Twitteru nechce smířit. Jen několik hodin poté, co byl umlčen jeho původní účet @realdonaldtrump, začal přispívat na účet @POTUS, který mu taktéž patří. Poté, co Twitter smazal i tyto příspěvky, Trump přešel na další účet @TeamTrump. Asi není žádným překvapením, jak tento pokus dopadl. Ano, účet byl také zablokován.

donald trump jumpstory
Dosluhující americký prezident Donald Trump si na konci svého volebního období utrhl pořádnou ostudu

Zablokovaný účet má nyní i šéf digitální oblasti Trumpovy kampaně Cody Gary, takže je možné, že Trump zkoušel přispívat i z dalších účtů lidí kolem sebe.

twitter trump block
Oficiální Twitter účet Donalda Trumpa byl zablokován, natrvalo

Twitter se v těchto případech drží své politiky, která je poměrně jasná. Pokud je některý účet využit k obcházení blokace jiného účtu, může být i tento účet zablokován.

V tweetech, které byly smazány, si Trump stěžoval na umlčování a odpírání svobody projevu. Dále Twitter obvinil z podpory radikální levice a oháněl se vytvořením své vlastní platformy.

Bude zajímavé sledovat, jak dlouho kolem sebe Donald Trump bude ještě kopat. Na výsledku amerických voleb to ale patrně nic nezmění a 20. ledna se jmenování do funkce prezidenta USA dočká demokratický kandidát Joe Biden.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

36 komentářů

 1. Proc tak bulvarni titulek? Akorat tim davate Trumpovi za pravdu…

 2. Ono tohle na web o mobilních telefonech úplně nepatří…

  • Twitter tady urcite patri

  • a proč by to sem nepatřilo? je to kauza Twitter vs. Trump. To by sem nemělo patřit ani Twitter vs. Huawei?

  • Politická agitka patří na web o mobilech? Ať se redaktor ventiluje na svém osobním webu nebo blogu. Jeho preference tady asi nikoho nezajímají. Především s přihlédnutím na fakt, že nevydýchal toho pána, který jej tu nazval mladým frackem (a měl pravdu), načež byl ten komentář smazán :-) Tolik k ostudě Trumpa. Teď k odhalené odstudě (a malému egu) „pana“ redaktora.

 3. mazat někomu učet je tak demokratické jako za komunistu že by komunisti byli demokraté! demokracie není o tom co se komu hodí ! já fandím Trampovi je to nevhodné!

  • chces rict ze soukroma firma nema pravo nekomu zablokovat ucet, kdyz porusuje jeji pravidla ?

  • Soukromá firma může mít svá pravidla, ale neměli by převyšovat zákon např. o svobodě slova

  • a co svoboda vyzadovat dodrzovani svych pravidel a svem portalu ?

  • Problém je ten, že oni mažou všechny nepohodlný, ne za to, že porušili pravidla.

 4. Cenzura amerického prezidenta jen dokazuje, kdo skutečně vládne v USA… Mne to nepřekvapuje už od doby , kdy byl BEZTRESTNĚ odstraněn prezident Kemmedy..

  • samozřejmě Kennedy.. omlouvám se

  • Jaká cenzura proboha?
   Trump dříve bavil značnou část medii veřejnosti svými výkřiky na sociálních sítích kdy vždy dokazoval že je to psychopat a narcis.ALE veškeré meze překročil pro demokraticky prohraných volbách,vlastně na hlasy prohrál již podruhé:) Ono míra lží nesmí překročit hranici nebezpečnosti a to se právě stalo.Dětina Donald může lhát o ukradených volbách ale podporu terorizmu u Kapitolu mu nikdo neodpáře.On a jenom od může za ty mrtvé.Velký kačer Donald…

  • Proboha prestaň už číst noviny, evidentně jsi z nich úplně vygumovanej. Krásně vás všechny zpracovali, Teď se ještě budete bít za to, aby někoho umlčeli. Tohle se tu dělo za komančů, snad jste na sebe všichni hrdí. Trump – ne-Trump.

 5. Nemusim ho mit rad, nemusim s nim souhlasit, ale musi mit pravo rikat svuj nazor.

  A ostuda ? Ze bojuje proti komunistce Kamale a komousovi Sandersovi ? To uz s demokratickou stranou nema co spolecnyho. To jsou ted komunistoprogresivisti. Nejradsi by umlceli vsechny nazory krom toho sveho.

  • Nejvic se mi na lidech z novinek libi jejich kreativita vymyslet nove „politicke“ vyrazy. Komunistoprogresivista je fakt hodne husty :D

 6. Čtyři roky jste Trampa obdivovali a najednou je darebák.Je mi Vás líto.

  • To je typicka ceska vlastnost, obdivovat lidi u moci, kteri si se systemem a pravidly tezko hlavu nedelaji. Pri jeho padu ale ihned otoci a zacnou plivat.

 7. SvobodaSlova vs CancelCulture

  Videli jste nekdo film Lid versus Larry Flynt?
  Stejny problem se svobodou slova…

  • mě by zajímalo, jestli si ho viděl ty. Protože v tom filmu censurují co říká larry flint ve svých vlastních médiích.

   Když to řeknu jinak, pokud přijdeš do divadla a budeš tam křičet ZEMAN JE PÍ**, tak tě nevyhodí za názor, ale za to, že se nechováš tak jak je tam třeba.

 8. Jaká ostuda Trump?
  Jednou je to americký prezident, který byl demokraticky zvolen hlavou státu. Nemusím s ním souhlasit, ale je zcela demokratické mu ten účet nerušit. I když twiter jako soukromá společnost má naprosté právo komukoliv zrušit účet. Na druhou stranu se nikdo nesmí divit, že se lidé začnou poohlížet i po jiných sociálních sítích.

 9. Cenzurovat nepatřičné příspěvky se určitě má. Co mě ovšem štve je fakt, že sám Twitter si vybírá jakou sortu lidí bude banovat a jaké bude zase nadržovat. Vzhledem k tomu, že duševně chorý Dorsey je těžký levičák, tak se nemůžeme divit, proč některé účty zůstávají a některé se mažou okamžitě.

 10. Lež není názor. Jeho lži byly opakovaně vyvráceny, on na nich přesto trval a ponoukal lidi k násilí. Tenhle jeho postoj vedl k úmrtí pěti lidí. Tohle je jednoduchá matematika. Zrušení účtu není standard, zrušení účtu je výjimečná záležitost. Tohle není cenzura, ale krok k bezpečnosti. Jestli z toho do budoucna bude problém, jakože zneužít se dá všechno, potom opět půjde za Trumpem a jemu podobným. Protože systém s takovým lumpem nepočítal. Těžko se bránit někomu, kdo si svobodu slova vykládá jako svobodu lhát. V důsledku čehož může dojít i ke zneužití ochranné funkce, když se role odstraňovatele ujme podobné individuum, jako bylo na počátku, tedy nový výlupek á la Trump a jenu podobní.

  Pepa z Depa je pedofil. A to pište, že to tak je! Možná zneužívá i vaše dítě! A policie ho kryje! A soudce taky! Jasně jsem mu řekl, že je (Pepa z Depa) pedofil, on (soudce) se tím ale odmítl zabývat! Budete čekat,u až přijde řada i na vaše dítě? SLUŠNÝ člověk ví, co má dělat! Nedosputíme zrušení práva nosit zbraně na veřejnosti!

  Tak co, chytráci, je takový text v pořádku?

  • Mas recht, chudak Pepa.

  • Já bych si docela rád přečetl ty tweety, kde vyzýval k násilí, ale kde? Proč jsou mi upírány primární zdroje? Já chci, aby se měl sevevětší k*etén možnost svobodně vyjádřit. Protože pak o nich bude přehled. A že se na Twitteru veřejně domlouvali i*ioti, co vlítli do Kapitolu? Super, tak jste je smazali. Příště se buduo domlouvat někde potají a situace se tím výrazně zlepší…

  • Panebože ty si fakt vymatlaná ovce.

 11. Já pořád nechápu, proč lidi mluví o cenzuře a svobodě slova. Když budeš v obchoďáku řvát, že prezidentské volby byly zfalšované a že mají lidi vzít spravedlnost do svých rukou a vyrazit na pražskej hrad tak tě od tama taky vyrazí (a nejspíš ti zakážou vstup úplně). Proč je to tu jiné?

  Úplná svoboda slova tu nikdy nebyla a nikdy nebude už minimálně proto, že to lidi nechtějí. Schválně – kolik lidí by souhlasilo třeba s tím aby už malá děcka mohla ve školce mluvit jak dlaždič, protože „svoboda slova“? A to přitom zrovna tenhle případ by k žádnému násilí nevedl. Kolik lidí by souhlasilo s tím, že puberťák může slovně šikanovat třeba důchodce v Kaufu? Nelegální to není a máme svobodu slova ne? Jsem si jistý, že by ho ochranka upozornila a následně vyvedla.

  Tady jde přesně vidět ten úpadek společnosti – když bude právě to zmíněné děcko mluvit ve školce dost vulgárně tak bude „odejito“ za souhlasu prakticky všech rodičů dětí v okolí (a nikdo z vás se nad tím nepozastaví). Když ovšem, i po proběhlých soudech, prezident lže a vyzývá k nepokojům tak je to hrdina. Kdyby ale to stejné udělal ISIS tak bude Twitter na pranýři, že je nezablokoval včas.

  Měli byste stejný postoj, kdyby vás takhle „křivě“ někdo obvinil ze znásilnění, soudy to vyvrátily ale dotyčná si stejně mlela svou a ještě proti vám dál burcovala veřejnost? Souhlasíte teda s tím, že by za to křivé obvinění neměla být potrestána a ještě mít možnost to dál vyřvávat do světa? Já teda rozhodně ne a Donald už to prostě tak daleko dotáhl. Tohle není už přece žádná klukovina a „právo“ na názor ale extremismus. Tady v tom případě těch křivých obvinění bylo hodně a všechny byly zamítnuty. Jak tomu někdo může tleskat fakt nechápu. Obzvlášť po tom, co se stalo.

  Můžeme se bavit o tom, že ve spoustě jiných případech sociální sítě mažou obsah zbytečně nebo neoprávněně (nebo ho naopak nesmažou) ale tady o tom snad žádný pochyb není. Lidi by neměli zaměňovat cenzuru a moderování. Ostatně politik v televizi taky mívá určité mantinely a nemůže si říkat cokoliv (bez následků). Trump by s podobnou rétorikou silně narazil i v pořadech Soukupa na Barandově. A to je co říct.

  A pokud chcete svobodu slova – tu možnost tu máte. Třeba takový Parler s ním problém nemá a svoje moudra tam může trousit bez rizika zrušení účtu. Jenže tenhle proud zase spoustu lidí odradí kvůli toxicitě a absenci těch mantinelů – a ostatně Donald potřebuje podporu hlavně médií, ne lidí. Stejně jako u nás bude politikovi k ničemu podpora od Blesku a Rytmusu života, když od něj běžná média dají ruce pryč.

  • Pod to se podepisuju, Filipe. Skvěle napsáno 👏

  • Hm, až na to, že Amazon zrušil Parleru webhosting kvůli tomu, že nejedou podle jejich not. Můžeš to okecávat jak chceš, ale tohle je útok na svobodu slova a všichni kdo to podporují jsou jenom užiteční idio*ti. Počkejt až začnou cenzurovat tebe za něco co se jim nebude zrovna líbit. Mít radost z toho, že umlčeli někoho, s kým nesouhlasíš může mít akorát děcko, který nechápe jak nebezpečný tohle celý je.

 12. Kdokoli kdo podporuje cenzuru a umlčování politický opozice je vyje*banej reta*rd. Svoboda slova je zaručená v základní listině svobod a jeho porušování vede k totalitě.

  • A co když ta tvoje svoboda slova a vyjadřování vede k tomu, že umírají nevinní lidé? Co kdyby v Kapitolu umřel třeba někdo z tvých příbuzných? Reagoval by si pak stejně jo?

   Taky jsem proti cenzuře, ale pokud někdo podněcuje k násilí, rozhodně je potřeba zakročit. To by pak zavládla absolutní anarchie.

  • Tak mi napiš 1 tweet kde Trump podněcuje násilí. Chápeš, že to je jenom pohádka, kterou si vymyslely média? Trump nikoho k násilí nenabádal, ba naopak vyzýval k míru. Jak říkám, kdo tohle podporuje je prostě imbe*cil. Myslíš, že ty média, který o něm celý 4 roky lhaly teď začnou mluvit pravdu?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).