Domů » Bleskovky » Ostuda jménem Trump: o svůj účet na Twitteru přišel, přesto zkoušel štěstí na vládních účtech

Ostuda jménem Trump: o svůj účet na Twitteru přišel, přesto zkoušel štěstí na vládních účtech

Zdá se, že Donald Trump se s blokací svého účtu na Twitteru nechce smířit. Jen několik hodin poté, co byl umlčen jeho původní účet @realdonaldtrump, začal přispívat na účet @POTUS, který mu taktéž patří. Poté, co Twitter smazal i tyto příspěvky, Trump přešel na další účet @TeamTrump. Asi není žádným překvapením, jak tento pokus dopadl. Ano, účet byl také zablokován.

donald trump jumpstory
Dosluhující americký prezident Donald Trump si na konci svého volebního období utrhl pořádnou ostudu

Zablokovaný účet má nyní i šéf digitální oblasti Trumpovy kampaně Cody Gary, takže je možné, že Trump zkoušel přispívat i z dalších účtů lidí kolem sebe.

twitter trump block
Oficiální Twitter účet Donalda Trumpa byl zablokován, natrvalo

Twitter se v těchto případech drží své politiky, která je poměrně jasná. Pokud je některý účet využit k obcházení blokace jiného účtu, může být i tento účet zablokován.

V tweetech, které byly smazány, si Trump stěžoval na umlčování a odpírání svobody projevu. Dále Twitter obvinil z podpory radikální levice a oháněl se vytvořením své vlastní platformy.

Bude zajímavé sledovat, jak dlouho kolem sebe Donald Trump bude ještě kopat. Na výsledku amerických voleb to ale patrně nic nezmění a 20. ledna se jmenování do funkce prezidenta USA dočká demokratický kandidát Joe Biden.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.