Domů » Bleskovky » OnePlus Z v benchmarku: potěší podporou sítí 5G a nečekaně velkou RAM

OnePlus Z v benchmarku: potěší podporou sítí 5G a nečekaně velkou RAM

Společnost OnePlus má v plánu představit v příštích týdnech nový smartphone, který se nebude pyšnit vlajkovou výbavou, avšak nabídne skvělý mix hardwaru a softwaru za rozumné peníze. Sám šéf značky Pete Lau před nedávnem v rozhovoru uvedl, že cítí poptávku po levnějších telefonech, a tu by právě mohl ukojit prozatím spekulovaný model OnePlus Z. Tento nepřímý nástupce levnějšího modelu OnePlus X z roku 2015 byl nyní zachycen v benchmarku GeekBench, který částečně vyzradil jeho hardwarovou výbavu.

oneplus z 1
Takto by mohl OnePlus Z vypadat

OnePlus Z: Snapdragon 765 a 12 GB RAM

Telefon s kódovým označením OnePlus AC2003 má být podle benchmarku vybaven čipsetem Qualcomm Snapdragon 765, takže se můžeme těšit na vysoký výkon a rovněž podporu sítí 5G, která se letos stává u telefonů OnePlus standardem. Čipset bude spárován s 12 GB RAM, což je v této kategorii telefonů velkorysá kapacita, byť je možné, že k dispozici budou i slabší verze.

OnePlus Z benchmark

OnePlus Z bude nepochybně levnější než OnePlus 8, který se aktuálně prodává za 719 EUR (asi 19 200 korun), spekuluje se o částce mezi 400 až 500 EUR (asi 10 700 – 13 300 korun). Za tyto peníze by se mohlo jednat o konkurenceschopný přístroj, který by mohl ve střední třídě odebírat zákazníky konkurenci. OnePlus Z by měl být představen někdy v příštím měsíci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Myslím si, že právě přes SnapDragon 765 a jeho ekvivalentní rivaly, vede cesta k zachování kvality i při důrazu na poměr cena/výkon. Stačí vzít v úvahu, že pokud někdo obměňuje mobil co dva až tři roky, s tím, že pokud mnohé výkonnostní požadavky, ať už u funkcí nebo aplikací, dosahují od 60 až k 80% toho, co top čip dokáže nabídnout, tak si za této konstelace (bylo li by na ní něco pravdy) nemyslím, že by někdo, kdo takto obměňuje mobil, jako krok nedržící, citelněji zaznamenával výkonnostní aspekt. Je zkrátka otázkou, jestli pobídka po výkonu, konkrétněji třeba po grafickém, představuje tak atraktivní a zároveň progresivní segment jeho případného využití, jako je tomu u pc her, kde ten meziroční posun, co se týče náročnosti na konfiguraci (s níž samozřejmě ne vždy nemusí korespondovat výsledná kvalita zobrazení), je asi daleko větší. Možná by to chtělo udělat test, jak si v rámci, momentálně nejnáročnějších her, vede jak střední tak i vrcholná třída čipu, potažmo jaká je u nich případná výkonnostní rezerva.

  2. Pokial je to nastupca X-ka dufam ze to bude maj aj rozumnu uhlopriecku, bolo by to fajn keby to bol compact napr. nieco ako SGS10E, ale moc tomu neverim…

  3. Hmm to vypadá zajímavě, že by konečně něco co by stálo za hřích? No uvidím podle specifikací

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).