Domů » Bleskovky » OnePlus nenápadně zmizel z českého trhu. Vrací se k online prodeji

OnePlus nenápadně zmizel z českého trhu. Vrací se k online prodeji

Chytré telefony značky OnePlus si nejen mezi českými uživateli za dobu své existence získaly dobré renomé. Před rokem příjemně překvapila zpráva, že OnePlus bude oficiálně distribuovat svá zařízení do českých obchodů. Je proto velkým překvapením, že značka OnePlus po relativně krátké době z našeho trhu takzvaně „po anglicku“ odešla.

OnePlus Nord 00
OnePlus Nord byl prvním oficiálně distribuovaným telefonem na českém trhu

Konec distribuce OnePlus skrze společnost TCCM končí k 30. červnu 2021 nejen v České republice, ale také na dalších dvaceti evropských trzích. O důvodech tohoto rozhodnutí můžeme pouze spekulovat, neboť firma nevydala žádné oficiální prohlášení, které by tento krok osvětlilo.

Pro současné majitele telefonů OnePlus se nic nemění. Standardní dvouletá záruka stále trvá a případné reklamace a opravy bude řešit centrální servis OnePlus v Polsku. Zájemci si rovněž mohou telefony OnePlus nadále objednávat skrze oficiální stránky, na kterých pokračuje prodej a podpora pro náš trh.

Prvním telefonem, který oficiálně začal OnePlus na českém trhu prodávat, byl populární model střední třídy Nord. Tím posledním je naopak OnePlus Nord CE, který je nepřímým nástupcem původního Nordu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Tímto to posrali úplně :( tím pádem je to můj první a poslední One plus :( mám momentálně One plus Nord základní

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).