OnePlus chystá prémiovku i levný Nord 2T. Co o nich víme?

OnePlus 10 Pro 7

Společnost OnePlus loni naprosto překopala své porftolio smartphonů a v podobném trendu pokračuje i v letošním roce. Vlajkový smartphone OnePlus 10 Pro byl představen nečekaně brzy (a navíc zatím pouze pro Čínu), základní varianta OnePlus 10 nebyla odhalena vůbec a ani se o ní nespekuluje. Zato se spekuluje o ještě vybavenějším modelu.

OnePlus 10 Ultra letos na podzim?

Na internetu se objevily nové informace o příštím vlajkovém modelu OnePlus, který by měl dorazit v druhé polovině letošního roku. Telefon by se měl honosit označením Ultra a přinést výrazné zlepšení v oblasti fotografie, zejména díky nasazení obrazového procesoru Oppo MariSilicon X z konce loňského roku.

Sloučení vývoje značek OnePlus a Oppo bude vidět i na chystaném smartphonu Oppo Find X5, jehož fotoaparát by měla ladit fotografická společnost Hasselblad. Ta se zatím podílela na vývoji fotoaparátu smartphonů OnePlus 9, 9 Pro a 10 Pro.

OnePlus 10 Pro 14
OnePlus 10 Pro

Společnost OnePlus představila svůj letošní vlajkový smartphone nečekaně brzy, zatím si jej ale mohou zakoupit pouze čínští zájemci. Dle všeho by se globální premiéra telefonu OnePlus 10 Pro měla odehrát někdy v březnu, paradoxně se vůbec nehovoří o základní variantě.

OnePlus Nord 2T: sázka na rychlejší čipset a nabíjení

OnePlus ale nechystá pouze nový vlajkový model, ale i nový přírůstek do své levnější řady Nord. Telefon s označením OnePlus Nord 2T by se měl podobat modelu Nord 2, oproti němu by však měl dostat rychlejší čipset MediaTek Dimensity 1300 a rychlejší 80W nabíjení.

OnePlus Nord 2 Recenze 1

Zbytek telefonu by měl být plus minus stejný jako v případě OnePlus Nord 2 – 6,43“ displej, 4500mAh baterie a trojice fotoaparátů s rozlišením 50, 8 a 2 Mpx.

OnePlus Nord 2T by měl nejprve debutovat v Indii, a to už v příštím měsíci. Kromě něj by měl být představen ještě smartphone Nord CE 5G, který bude ale pravděpodobně pouze přeznačeným smartphonem Oppo Reno7 SE 5G. O globálních ambicích těchto telefonů zatím nemáme žádné informace.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku