Domů » Bleskovky » OnePlus chystá levný telefon s podporou 5G

OnePlus chystá levný telefon s podporou 5G

Segment vlajkových lodí je v posledních letech velmi vyrovnaný a držet krok s velkými výrobci stojí nejen čas, ale také peníze. Nejen z těchto důvodů se některé značky rozhodly soustředit své síly na část trhu, kde takový přetlak není a je rovněž jednodušší uspět. Tím je střední třída, která už pár let zažívá doslova renesanci. Svůj podíl na tom má i čínská značka OnePlus, která se do tohoto segmentu vrhla s telefonem OnePlus Nord.

OnePlus Nord 00
OnePlus Nord byl velkým úspěchem značky, minimálně z marketingového hlediska

Po něm následovaly hned dva dostupné kousky OnePlus Nord N100 a OnePlus Nord N10, přičemž ani jeden z nich nezvládl vzbudit takový ohlas jako původní Nord. S tím se nicméně OnePlus nehodlá smířit a už připravuje další dostupný smartphone s označením Nord CE 5G, alespoň podle tvrzení leakera Maxe Jambora.

OnePlus Nord N10 2
OnePlus Nord CE 5G by mohl být nástupcem Nordu N10

Kromě jména toho o chystaném telefonu Nord CE 5G nic moc nevíme. Jak ale název napovídá, dočkáme se podpory sítě 5G, což pochopitelně znamená nasazení procesoru, který tyto sítě podporuje. Jestli se OnePlus rozhodne zůstat u Snapdragonu 690 či se čipset změní ve prospěch MediaTeku, není prozatím jasné.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. OnePlus Nord je dobrý telefón. Trpí však na mizernú podporu. Resp Android 11 síce má ale plný chýb o čom svedčia aj mnohopočetné sťažnosti na tie isté veci od užívateľov na ich fóre. Prekvapuje ma ale, že oni aktualizáciami opravujú veci ktoré tam defakto nikto ani nehlásil a tie na ktoré sa ľudia sťažujú stále ignorujú.

    • To je stejné jako u serie 7.. Ta je taky rozmrdaná, až to není pěkny…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).