OnePlus 7 zřejmě nabídne funkci, na kterou všichni čekají

OnePlus 7

Včera jsme vydali článek o pěti technologických inovacích, kterých se s velmi vysokou pravděpodobností dočká připravovaný smartphone OnePlus 7. Nyní ještě zvlášť přidáváme jednu, která už tak jistá není, avšak začínají se o ní objevovat první náznaky – bezdrátové nabíjení.

Oppo se stalo členem WPC

OnePlus je dceřinou společností firmy Oppo (obě patří pod konglomerát BBK Electronics), a právě Oppo se nyní stalo členem Wireless Power Consortium, což je seskupení firem, které se stará a vyvíjí standard bezdrátového nabíjení Qi. Seznam členů konsorcia aktuálně čítá 656 společností, nechybí ani giganti jako Samsung, Apple, Huawei, LG, Xiaomi, Sony a další. Oppo ani OnePlus dosud bezdrátové nabíjení ve svých telefonech nepoužily, nyní by se však mohlo blýskat na lepší časy.

blank

OnePlus se k bezdrátovému nabíjení v minulosti stavělo odmítavě, přestože poslední generace mají skleněná záda a implementace cívky pro bezdrátové nabíjení by neměla být takový problém. Krátce po představení OnePlus 6 (recenze) v červenci loňského roku ale šéf společnosti Pete Lau prozradil, že současné technologie s sebou nesou příliš velké kompromisy, ať už zvýšenou tloušťku zařízení či pomalejší nabíjení s vyšším zahříváním. Nyní však bezdrátové nabíjení používá čím dál více značek, a možná ani OnePlus nebude chtít zůstat pozadu.Nepřehlédněte

Bezdrátové nabíjení je zpět. Díky, Apple!

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku