Domů » Bleskovky » OnePlus 7 nebude mít bezdrátové nabíjení, potvrzuje šéf společnosti

OnePlus 7 nebude mít bezdrátové nabíjení, potvrzuje šéf společnosti

Značka OnePlus na veletrhu MWC ukázala prototyp smartphonu s ultraširokoúhlým displejem a podporou sítí 5G. Zatím nevíme, zda se v krytu schovával připravovaný OnePlus 7, několik střípků o něm ale přeci jen šéf OnePlus Pete Lau v rámci veletrhu MWC utrousil.

OnePlus je proslulé svými rychlými nabíječkami

Lau odmítl komentovat, zda bude mít telefon výřez v displeji nebo vysouvací selfie kamerku z těla (na vystaveném prototypu totiž nebyla patrná), potvrdil ale, že nebude mít bezdrátové nabíjení. Čínská firma se této technologii od počátku vyhýbá, neboť je prý daleko horší než její Warp Charge, skrze které je možné dobít akumulátor za 20 minut na 50 procent.

I přesto v OnePlus na bezdrátovém nabíjení pracují, avšak stále nedokázali najít kompromis mezi výkonem a nadměrným zahříváním. Do této oblasti bude nově přispívat i Qualcomm, ale jeho iniciativu odmítl šéf OnePlus komentovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.