Domů » Bleskovky » OnePlus 7 zřejmě dostane ultraširokoúhlý displej jako nové Xperie

OnePlus 7 zřejmě dostane ultraširokoúhlý displej jako nové Xperie

Na MWC byla přítomná i společnost OnePlus, žádného nového smartphonu jsme se však nedočkali. Firma pouze demonstrovala prototyp svého prvního 5G telefonu, s nímž má v plánu přijít v tomto roce. Nejdříve se spekulovalo, že OnePlus připravuje dva telefony – řadový OnePlus 7 a pak speciální 5G smartphone, šéf společnosti Pete Lau však potvrdil, že se bude jednat o jedno zařízení vyrobené ve dvou variantách s minimálními odlišnostmi.

Prototyp představovaný na MWC byl schován za sklem, a pomocí gamepadu na něm bylo možné vyzkoušet hraní streamovaných her po síti 5G. Telefon bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 855, takže o výkon nebude nouze; podporu sítí 5G pak zajistí modem Snapdragon X50.

 

I když bylo zařízení uschováno v masivním krytu, na první pohled upoutal netradiční poměr displeje, pravděpodobně 21:9 jako mají nově představené Xperie. V panelu také nebyl viditelný žádný výřez nebo otvor pro selfie kamerku. Je však možné, že se finální zařízení bude od prezentovaného prototypu lišit. Očekáváme, že smartphone OnePlus 7 bude představen někdy před začátkem letních prázdnin.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Že by trh mobilů měl přeci jen šanci na rozumný vývoj? ?

    • tvoja modla je ale uz dokonale vyvinuta, dokonca uz podporuje tolko tebe chybajuci dual sim, uz si si ju kupil?

  2. Jsem rád za normální poměr stran a že nesmysle typu 18.7:9 a 19.5:9 brzy vymizí a začne 21:9.

  3. za mne je rozumnych 16:9 a vic je nesmysl. i tak je mobil moc dlouhy na cteni a jeste delsi mi nyvehovuje..

  4. No nakonec největší nudli má Huawei u toho skládacího ve složeném stavu má ten zadní 25:9 sakra to už se prostě nedá používat.

  5. Ono všetko vyzerá naho*no pre x ľudí, pokiaľ to nepredstaví Apple alebo Samsung. Vtedy sa začne o tom hovoriť aká je to úžasná vec, že čo revolučné a praktické predstavili. Napr. Sony Xperia XZ Premium priniesla nahrávanie v 960fps, o rok na to Samsung a ľudia sa mali z toho zgežiť. Tak isto aj Huawei v Mate 20 Pro priniesol reverzné nabíjanie, pre mnohých táto vec bola nepraktická a neužitočná, akonáhle to v S10 priniesol Samsung tak sa mala polka ľudí z toho po*** . Včera Xperia 1 doniesla 21:9 formát čo niektorí označovali ako vysoký natiahnutý extrém, keď sa to rozšíri v ďalších značkách tak zrazu sa stane z toho štandard a zrazu to bude každému vyhovovať. Toto nedokážem pochopiť.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).