Domů » Bleskovky » OnePlus 5T dostává Oreo: na co se můžete těšit?

OnePlus 5T dostává Oreo: na co se můžete těšit?

Majitelé OnePlus 5T se konečně dočkali nové verze Androidu. OxygenOS 5.0.2 přinášející mimo jiné právě update na Android Oreo začala před několika hodinami společnost distribuovat přes klasický OTA update. Stejně jako u většiny aktualizací je i tato rozdělena na několik vln a během dneška tak nový systém dostane poměrně malé procento uživatelů, na další se dostane v následujících dnech — samozřejmě za předpokladu, že se neobjeví žádný závažný bug.

Aktualizace přináší nové verze systémového launcheru, galerie, počasí a správce souborů. U launcheru potěší nové tmavé téma, zatímco galerie získává integraci s mapami a přidává podporu záložek. Dále byl změněn styl rychlého nastavení a opravena spousta bugů, včetně zranitelnosti vůči útokům Spectre.

Tip: Podrobné parametry OnePlus 5T (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Někteří uživatelé již v betaverzích kritizovali OnePlus za „nekompletní“ update, který nazývají posměšně Noreo. Například systémové nastavení totiž údajně zůstává stejné, jako v Nougatu, ačkoliv by v Oreu mělo mít trochu jinou podobu. Jestli se společnost rozhodne tyto nedostatky dohnat v dalších aktualizacích není jasné, ale již nyní by majitelé OnePlus 5T neměli být ochuzeni o žádné zásadní prvky Orea, jako je třeba automatické vyplňování políček v aplikacích nebo picture–in–picture video. Na kompletní přehled novinek se můžete podívat v tomto článku.

Co naopak chybí je projekt Treble, který OnePlus nezakomponovalo údajně kvůli rizikové potřebě vytvořit speciální oddíl v paměti, což by mohlo vést ke ztrátě uživatelských dat. Komunita ovšem OnePlus podezřívá, že si výrobce prostě chtěl ulehčit práci, což je také údajně důvod, proč OnePlus 5T přišel na trh s Nougatem, ačkoliv v té době již Oreo nebyla žádná horká novinka.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments