Domů » Bleskovky » OnePlus 5T dostává Oreo: na co se můžete těšit?

OnePlus 5T dostává Oreo: na co se můžete těšit?

Majitelé OnePlus 5T se konečně dočkali nové verze Androidu. OxygenOS 5.0.2 přinášející mimo jiné právě update na Android Oreo začala před několika hodinami společnost distribuovat přes klasický OTA update. Stejně jako u většiny aktualizací je i tato rozdělena na několik vln a během dneška tak nový systém dostane poměrně malé procento uživatelů, na další se dostane v následujících dnech — samozřejmě za předpokladu, že se neobjeví žádný závažný bug.

Aktualizace přináší nové verze systémového launcheru, galerie, počasí a správce souborů. U launcheru potěší nové tmavé téma, zatímco galerie získává integraci s mapami a přidává podporu záložek. Dále byl změněn styl rychlého nastavení a opravena spousta bugů, včetně zranitelnosti vůči útokům Spectre.

Tip: Podrobné parametry OnePlus 5T (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Někteří uživatelé již v betaverzích kritizovali OnePlus za „nekompletní“ update, který nazývají posměšně Noreo. Například systémové nastavení totiž údajně zůstává stejné, jako v Nougatu, ačkoliv by v Oreu mělo mít trochu jinou podobu. Jestli se společnost rozhodne tyto nedostatky dohnat v dalších aktualizacích není jasné, ale již nyní by majitelé OnePlus 5T neměli být ochuzeni o žádné zásadní prvky Orea, jako je třeba automatické vyplňování políček v aplikacích nebo picture–in–picture video. Na kompletní přehled novinek se můžete podívat v tomto článku.

Co naopak chybí je projekt Treble, který OnePlus nezakomponovalo údajně kvůli rizikové potřebě vytvořit speciální oddíl v paměti, což by mohlo vést ke ztrátě uživatelských dat. Komunita ovšem OnePlus podezřívá, že si výrobce prostě chtěl ulehčit práci, což je také údajně důvod, proč OnePlus 5T přišel na trh s Nougatem, ačkoliv v té době již Oreo nebyla žádná horká novinka.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentářů

  1. To jsou prostě rizika psaní si vlastních verzí OS. A je jedno jestli MIUI, Oxygen nebo Lineage. Lineage ale není nikomu naštěstí nic povinován, komunitní tvorba.

  2. Nechápu jak to může být riziko. Asi má OnePlus a Nokia dobré výmluvy. Nicméně u Huawei Project Treble funguje. Huawei to přidat klasicky přes OTA update a vše funguje. Žádné problémy nejsou. Konkrétně se jedná o model Mate 9/9 pro a Huawei P10/P10 Plus.

  3. A O+5 dostává update na 5.0.2, face unlock neskutečně rychlý, zatím vypadá spolehlivě.

    Upřímně u OnePlus mi treble fakt moc nechybí, každý měsíc bezpečnostní záplata, doplňují a zlepšují funkce atp..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).