Domů » Bleskovky » OnePlus 2 až ve třetím čtvrtletí: Zdržují jej problémy se Snapdragonem 810

OnePlus 2 až ve třetím čtvrtletí: Zdržují jej problémy se Snapdragonem 810

Pokud vyčkáváte příchod nástupce podařeného smartphonu OnePlus One (recenze), pak se obrńte trpělivostí. Nové informace totiž hovoří o tom, že se nedočkáme dříve, než ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Výrobce sice žádný termín představení neurčil a tak nelze mluvit o zpoždění jako takovém, odhalení nicméně bylo očekáváno dříve. Důvodem onoho odložení jsou problémy s procesorem Qualcomm Snapdragon 810.

 
Předchůdce v podobě OnePlus One

Tento osmijádrový trhač asfaltu se totiž potýká s přehříváním a výrobce tak musí zajistit, aby k tomu nedocházelo, což pro něj činí situaci poněkud složitější. Mávnout rukou nad tím nehodlá ani Qualcomm. Ten připravuje přinejmenším pro Samsung upravenou verzi čipu, jenž by se s těmito problémy potýkat neměl, je však otázkou, bude-li dostupný i ostatním výrobcům.

 
Výrobce údajně řeší problémy s procesorem Qualcomm Snapdragon 810

OnePlus 2 (podle informací pocházejících z magazínu Forbes bude údajně upřednostněno číselné označení) se za své specifikace každopádně nebude muset stydět – do vínku totiž mimo zmiňovaný procesor dostane celé 4 GB operační paměti a 5,5palcový displej bez okrajů s rozlišením 1440 x 2560 px. Představení by tedy mohlo proběhnout již v červenci, stejně tak se ovšem můžeme dočkat až v září. S blížícím se datem odhalení bychom se nicméně měli o samotném zařízení dozvídat více.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

9 komentářů

 1. Takže zastaralá Lumia 930 je pořád stejně rychlá jako nejnovější nexus, m8 a rychlejší než S5?

  To je trapný fail mít Androidí vlajkové lodě na úrovni zastaralých WP.

 2. Hele STEELSPACE já mam taky rád Lumii 930, Android telefon mě už naštval, ale tvuj hejt je fakt zbytečnej a úplně mimo.

  To že spousta lidí se směje Androidu je proto, že pokud mají nějakou zkušenost, tak s nižší střední třídou zasekanou zbytečnou nadstavbou od výrobce a pozapínaných spoustu žravých aplikací.

  Obecně všechna vyšší třída v Androidu je velmi dobře použitelná, jako ta naše slavně-neslavná Lumia bez glance sreenu :)

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Steeelspace se tady dlouohodobe prezentuje jako naprosty idiot. Ignorovat… ;-)

  • Počet bodů v benchmarku je prostě jediné kritérium. To je snad jasné. A za lagy nemůže android, ale nadstavba. Takže se uklidni a střádej, v létě to snad dají.

  • A přesto se těch zasekaných ošklivých Androidů prodá víc, než těch úžasných Lumií, to je ale magie, co?

   Funkčně je WP v propadlišti dějin a očividně to i sám MS nepřímo přiznal, když chystá s desítkami takový redesign.

   WP zařízení jsou zastaralé jak softwarem a i hardwarem a do příchodu desítek se vpodstatě nevyplatí nic současného kupovat. Snad pak přijde nějaký dělo, který všem vytře zrak a bude mít aktuální HW.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).