Sledujte nás na YouTube

OnePlus 2 až ve třetím čtvrtletí: Zdržují jej problémy se Snapdragonem 810

Pokud vyčkáváte příchod nástupce podařeného smartphonu OnePlus One (recenze), pak se obrńte trpělivostí. Nové informace totiž hovoří o tom, že se nedočkáme dříve, než ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Výrobce sice žádný termín představení neurčil a tak nelze mluvit o zpoždění jako takovém, odhalení nicméně bylo očekáváno dříve. Důvodem onoho odložení jsou problémy s procesorem Qualcomm Snapdragon 810.

 
Předchůdce v podobě OnePlus One

Tento osmijádrový trhač asfaltu se totiž potýká s přehříváním a výrobce tak musí zajistit, aby k tomu nedocházelo, což pro něj činí situaci poněkud složitější. Mávnout rukou nad tím nehodlá ani Qualcomm. Ten připravuje přinejmenším pro Samsung upravenou verzi čipu, jenž by se s těmito problémy potýkat neměl, je však otázkou, bude-li dostupný i ostatním výrobcům.

 
Výrobce údajně řeší problémy s procesorem Qualcomm Snapdragon 810

OnePlus 2 (podle informací pocházejících z magazínu Forbes bude údajně upřednostněno číselné označení) se za své specifikace každopádně nebude muset stydět – do vínku totiž mimo zmiňovaný procesor dostane celé 4 GB operační paměti a 5,5palcový displej bez okrajů s rozlišením 1440 x 2560 px. Představení by tedy mohlo proběhnout již v červenci, stejně tak se ovšem můžeme dočkat až v září. S blížícím se datem odhalení bychom se nicméně měli o samotném zařízení dozvídat více.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

9 komentářů

 1. steelspace (neregistrovaný)

  Takže zastaralá Lumia 930 je pořád stejně rychlá jako nejnovější nexus, m8 a rychlejší než S5?

  To je trapný fail mít Androidí vlajkové lodě na úrovni zastaralých WP.

  • Tomáš (neregistrovaný)

   Zřejmě sis spletl diskuzi. Tvůj komentář je naprosto mimo téma.

  • steelspace (neregistrovaný)

   Jak to, Android musí mít v Antutu nejmíň 5x tolik, než jakákoliv Lumie, jinak je to EPIC FAIL a není čím se ohánět po diskuzích.

   Bez SD 810 to nepůjde.

  • cardi (neregistrovaný)

   No jiste s tím tvojím trapným WP founem si to vyhrál, a opět mě při úterku pobavil :D:D:D to nééééé

  • jkochlan (neregistrovaný)

   Aj starsi Nexus 5 roznesie rychlostou Lumie v zuboch. Android nemusim, ale Nexus 5 je vyborny telefon.

 2. xHeretic (neregistrovaný)

  Hele STEELSPACE já mam taky rád Lumii 930, Android telefon mě už naštval, ale tvuj hejt je fakt zbytečnej a úplně mimo.

  To že spousta lidí se směje Androidu je proto, že pokud mají nějakou zkušenost, tak s nižší střední třídou zasekanou zbytečnou nadstavbou od výrobce a pozapínaných spoustu žravých aplikací.

  Obecně všechna vyšší třída v Androidu je velmi dobře použitelná, jako ta naše slavně-neslavná Lumia bez glance sreenu :)

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Steeelspace se tady dlouohodobe prezentuje jako naprosty idiot. Ignorovat… ;-)

  • steelspace (neregistrovaný)

   Počet bodů v benchmarku je prostě jediné kritérium. To je snad jasné. A za lagy nemůže android, ale nadstavba. Takže se uklidni a střádej, v létě to snad dají.

  • Menty (neregistrovaný)

   A přesto se těch zasekaných ošklivých Androidů prodá víc, než těch úžasných Lumií, to je ale magie, co?

   Funkčně je WP v propadlišti dějin a očividně to i sám MS nepřímo přiznal, když chystá s desítkami takový redesign.

   WP zařízení jsou zastaralé jak softwarem a i hardwarem a do příchodu desítek se vpodstatě nevyplatí nic současného kupovat. Snad pak přijde nějaký dělo, který všem vytře zrak a bude mít aktuální HW.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *