One Touch Ultra 997D: Slušně vybavený dualSIM od Alcatelu

Alcatel se vrací na český trh s několika novými modely. One Touch Ultra 997D má šanci uspět díky nízké ceně a podpoře dvou SIM karet.

Alcatel se vrací na český trh a zdá se, že o něm bude poměrně hodně slyšet. Společnost se v minulosti potýkala s poměrně velkými problémy, jelikož nedokázala pružně reagovat na nové trendy na trhu a tak trochu ji ujel vlak. V roce 2004 došlo k akvizici mobilní divize Alcatelu čínskou společností TCL Mobile. V uplynulém období se čas od času na trhu objevilo několik telefonů nižší třídy s logem Alcatelu, uspět se jim ale nepodařilo.

blank 

TCL Mobile to nyní s Alcatelem zkouší znovu a tentokrát s podstatně lepší přípravou. Značka se také oficiálně vrací na český trh, kde uvede hned několik nových modelů s operačním systémem Android. V dnešním článku se podíváme na zajímavý dualSIM One Touch Ultra 997D, který se u nás začne prodávat na začátku listopadu za doporučenou koncovou cenu 5 990 Kč.

blank blank 

Model One Touch Ultra 997D je vybavený WVGA displejem (480 x 800 px) o velikosti 4,3″ s ochrannou vrstvou, která telefon ochrání vůči stříkající vodě, dvoujádrovým procesorem MediaTek MT6577 s frekvencí 1 GHz (Cortex-A9), 512 MB RAM a operačním systémem Android 4.0. Vnitřní paměť má kapacitu pouhý 1 GB, ale další prostor pro data bude možné získat skrze paměťové karty microSD. Výbavu uzavírá Bluetooth ve verzi 4.0, WiFi 802.11 b/g/n a GPS. Celkové rozměry telefonu jsou 130 x 68 x 10,95 mm, hmotnost včetně baterie 143 gramů.

Novinka dokáže díky funkci Dual-SIM provozovat dvě SIM karty najednou. Připravené telefonní rozhraní vám umožňí si vybrat, se kterou SIM kartou chcete hovor uskutečnit. Zároveň před přijetím jakéhokoli telefonátu víte, na jaké číslo vám kdo volá.

blank blank

Kryt telefonu je potažený speciální vrstvou, která odpuzuje vodu, díky čemuž je přístroj chráněn před tekutinami nebo deštěm, není tedy voděodolný a ponoření do kapaliny by zřejmě nepřežil, ale pokud vám zmokne při chůzi v dešti, nemělo by se mu nic stát. Dostupný u nás bude ve dvou barevných variantách – matně bílé a kovově šedé.

Osmimegapixelový fotoaparát je vybaven automatickým zaostřováním, digitálním zoomem, LED bleskem, geo-taggingem, funkcí rychlého spuštění a několika fotografickými režimy. Videozáznam lze nahrávat v HD rozlišení (1 280 x 720 px) při 30 FPS. Na přední straně najdeme VGA kamerku pro videokomunikaci.

Alcatel prý zapracoval na celkové optimalizaci systému a správě napájení, což by se mělo pozitivně projevit na celkové výdrž. Zda tomu tak opravdu bude, potvrdí až testy v reálném provozu. Jen dodáme, že Li-Ion akumulátor má kapacitu 1 800 mAh.

Autor článku blank
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku