Domů » Bleskovky » Omlouváme se za dnešní výpadky na SmartMania.cz

Omlouváme se za dnešní výpadky na SmartMania.cz

Vážení čtenáři, omlouváme se vám za dnešní odpolední výpadky na našem serveru. Během dnešní noci se projevil závažný problém v databázi, kvůli kterému se nám v administračním systému kompletně rozhodily ID článků a nový obsah se chybně ukládal. Chyba na webu byla od 1. října a bohužel jsme si jí všimli až dnes. Obnova databáze by v tomto případě nepomohla, protože se nám od tohoto data ukládaly články do databáze s vazbou na chybná ID, proto jsme museli přistoupit k postupnému ručnímu obnovování obsahu od začátku tohoto měsíce.

Nyní jsou již všechny bleskovky, články a recenze zpět, nicméně vlivem chybné adresace ID nebylo možné obnovit komentáře ke všem článkům. Za tyto komplikace se omlouváme, ale vězte, že nás na dnešní den velmi intenzivně zaměstnaly, nicméně nyní už by se nic podobného nemělo opakovat.

Děkujeme za pochopení a přejeme klidný zbytek neděle :-)

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. I to se bohuzel stava,ale vse bleskove opraveno.

  • Díky. Bleskově bohužel ne, zabralo nám to skoro celý den. Zkoušeli jsme několik možností, protože se nám do ručního vkládání moc nechtělo, ale bohužel kvůli vazbám jednotlivých položek v databázi nám nakonec nic jiného nezbylo :(

 2. Nic se neděje, stává se ;-)

 3. Nojo, ale všechny diskuze jsou pryč ! Bohužel.

  • S tím už nešlo nic udělat, leda bychom po jednom všechny komentáře vkládali ručně, přes import databáze to není kvůli chybě s ID možné. Naštěstí jsme ale přišli „jen“ o komentáře za uplynulých 5 dnů, což ještě není nic tak hrozného.

 4. Jo tak pardon vy o tom píšete i v té ,,omluvě“ já jsem to nejdřív napsal, a pak jsem si to přečetl.

  • Keď sa niečo komentuje tak sa najprv prečíta čo sa ide komentovať :)

   Najprv pracuješ aby si mal výplatu…nie výplata a potom práca.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).