Domů » Bleskovky » Ohebný smartphone už nebude stát dvě výplaty. Samsung chystá levnější modely

Ohebný smartphone už nebude stát dvě výplaty. Samsung chystá levnější modely

Rok 2020 měl být rokem ohebných telefonů. Nasvědčovala tomu soutěž výrobců o různé tvary a provedení těchto ohebných zařízení. To se nejvíce povedlo Samsungu, který už na trh dostal dva zástupce tohoto nového druhu. Kvůli koronaviru a vysoké cenovce se však zatím žádný velký převrat neodehrál a zákazníci stále kupují klasické smartphony.

Fold Mate Xs ohebny telefon 2
Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate Xs

Jihokorejský gigant půjde uživatelům naproti a podle leakera Maxe Weinbacha, který jako první odhalil první reálné fotografie smartphonů řady Galaxy S20, se letos představí minimálně tři smartphony s ohebným panelem. Ty by mohly přijít s nižší cenou, což by mělo pomoci lepším prodejům.

Podle Maxe se chystá Galaxy Fold e/Lite, který bude vycházet z loňského modelu Galaxy Fold, ale kupující vyjde na 1100 dolarů (zhruba 28 tisíc Kč bez DPH). Přímo pod tímto tweetem však další leaker hovoří o ceně kolem 900 dolarů (22 tisíc Kč bez DPH). To je částka srovnatelná s nynějšími vlajkovými modely a takový ohebný telefon by mohl být dostupnější pro širší veřejnost.

Tip: Recenze Samsung Galaxy Z Flip: véčka se vracejí v té nejlepší formě

Podobně jako letošní Z Flip, i některá z chystaných novinek má nabídnout sklo UTG, zatímco zbylé dva modely dostanou klasický plastový displej. Byla by nižší cena dostatečným lákadlem ke koupi ohebného telefonu, nebo zůstanete věrni pevným displejům?

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

2 komentářů

  1. Samsungu už teče do bot, proto se podbízí cenou.

  2. Na letošní Fold 2 se těším hodně. Jestli bude mít větší vnější displej, SPen a lepší cenu, tak to bude deal-breaker. Tenhle form-factor mi dává obrovskej smysl a uvidíte, že za pár let to bude standard. Druhá/třetí generace Foldu bude bezkonkurenční (i cenově).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).