Domů » Bleskovky » Ohebný FlexPai pod kudlou: rozborka odhalila zajímavé detaily (video)

Ohebný FlexPai pod kudlou: rozborka odhalila zajímavé detaily (video)

Royole FlexPai byl jedním z prvních zařízení s ohebným displejem, i když reálně se spíše jedná o demonstraci technologie ohebného panelu, než o zařízení pro běžné používání. Zack z YouTube kanálu JerryRigEverything jej nechal projít svými obvyklými mučivými testy. V testu odolnosti však překvapivě obstál poměrně dobře.

Co se nachází v útrobách Royole FlexPai?

Jerry nyní telefon kompletně rozebral a my tak máme jedinečnou možnost nahlédnout do technického řešení prvního ohebného telefonu. FlexPai se skládá ze dvou částí, spojených jedním pantem. Základní desku majdeme v „levé“ části telefonu (při pohledu zepředu), baterie se pak nachází v té „pravé“. Speciální kabely pak propojují obě poloviny přístroje.

Worlds First Folding Phone Teardown! - Royole Flexpai

Nejzajímavější částí je však pant, který umožňuje FlexPai přehnout na polovinu a používat tak tak telefon jako „malý“ přístroj. Při úplném přeložení však zůstává mezi složenými polovinami poměrně velká mezera. Pro udržení obou částí v zavřené poloze použil Royole silných magnetů.

FlexPai na to šel po svém

Celé řešení je tak zcela odlišné od konstrukcí, které nabízí Samsung Galaxy Fold či Mate X od Huawei. U telefonu Galaxy Fold totiž umožňuje speciální pár pantů uzavřít obě poloviny dokonale k sobě bez zbytečných mezer.

Stejně tak se podařilo tento neduh vyřešit také Huawei u modelu Mate X. Ten má sice jen jeden pant, avšak se speciální výsuvnou konstrukcí. Díky ní tak také k nedochází k nedokonalým přehybům.

HW Mate X: Falcon Wing

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).