Domů » Bleskovky » Ohebnou Motorolu RAZR je téměř nemožné opravit. V rozborce iFixit dostala nejnižší skóre

Ohebnou Motorolu RAZR je téměř nemožné opravit. V rozborce iFixit dostala nejnižší skóre

Ohebným telefonům zřejmě bude patřit budoucnost a jejich podíl na trhu se bude postupně zvyšovat. Jejich konstrukce však zřejmě ještě nějaký čas budou náchylnější k hrubému zacházení a složitá opravitelnost tohoto typu smartphonů je tématem, kterým se výrobci budou muset zabývat. Motorola s modelem RAZR vsadila na nostalgii a model vydala, i když trpí mnoha problémy a zákazníci nejsou moc nadšení. Nyní novinku podrobili experti z iFixit svým testům a Motorola dopadla podle očekávání – je nemožné ji opravit.

Motorola Razr clanek
Motorola RAZR je působivý telefon. Jen si na něj budete muset dávat extrémní pozor, protože oprava je téměř nemožná.

Přesněji řečeno, opravit RAZR zřejmě půjde, ale překážek a riskantních úkonů je tolik, že by se to nevyplatilo. Skóre opravitelnosti podle metodiky iFixit je zde pouze 1/10 a jediným pozitivem je použití použití šroubků s hlavicí typu Torx T3. Problémové součástky jsou navíc špatně dostupné a víceméně nevyměnitelné.

Razr kloub displej
Motorola RAZR uchycení ohebného displeje v místě kloubu nijak neřeší. Při otevírání se displej nepatrně „pohybuje“ a v prostoru ohybu vzniká poměrně velká mezera. Nedovedeme si představit, co to s telefonem udělá po delším používání, kdy se pod displej snadno dostanou nečistoty.
Motorola Razr Teardown - One of the Most Complex Phones Ever

Nabíjecí port je připájen přímo na základní desku a jedna ze dvou baterií je pevně přilepena na zadní stranu displeje. Zřejmě bude levnější koupit nový telefon než si nechat opravit Motorolu RAZR. Stejný scénář se však bude týkat všech ohebných telefonů a je to zřejmě daň za exkluzivní design a technologie.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments