TOPlist

Oficiální upgrade na Windows Mobile 5.0 pro E-TEN M500

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

 Společnost E-TEN dnes vydala oficiální tiskovou zprávu ohledně možnosti oficiálního upgradu přístroje E-TEN M500 na nový systém Windows Mobile 5. Jedná se tak o první upgrade na tento systém pro Windows Mobile zařízení s telefonním modulem, jelikož doposud byly ohlášeny Windows Mobile 5 pouze pro některé starší Pocket PC. Čin je to velmi chvályhodný, příklad by si z něj mohl vzít zejména hlavní konkurent E-TENu, firma HTC, a vydat ROM upgrade na tento systém pro svá zařízení.

E-TEN M500 je Quad-Band přístroj s QVGA dotykovým displejem o úhlopříčce 2.8″ (stejně jako MDA Compact), 128MB ROM a 64MB RAM,  Windows Mobile 2003 SE pro Pocket PC Phone Edition systémem a 1,3MPx fotoaparátem. Dokonce už byl ohlášen jeho nástupce M600, o němž jsme psali ve starší bleskovce.

Tento systém bude dostupný v anglické verzi do vánoc 2005, další jazykové mutace by měly následovat později. Zájemcům bude dodáno CD s příslušným softwarem, který si do svého M500 doma jednoduše sami nahrají. Cena zatím není známa. Jelikož se E-TEN prodává rovněž u nás (zatím sice bez lokalizace), je otázka, zda-li se objeví rovněž česká verze a jak to bude případně s distribucí upgradu v Česku.

Oficiální zpráva společnosti E-TEN

Zdroj: msmobiles

Autor článku Aleš Lalík
Aleš Lalík

Kapitoly článku