Domů » Bleskovky » Odvážný plán Xiaomi: Letos chceme prodat 40 milionů smartphonů

Odvážný plán Xiaomi: Letos chceme prodat 40 milionů smartphonů

Populární čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi má za sebou úspěšný rok 2013 a bude se snažit, aby byl rok současný ještě lepší. CEO společnosti Lei Jun oznámil, že v letošním roce chce Xiaomi prodat 40 milionů smartphonů. To je více než dvojnásobek prodaných zařízení v roce 2013. Příjmy Xiaomi v loňském roce dosáhly 5,2 miliardy dolarů a k zákazníkům dorazilo jen v první polovině 7,03 milionu chytrých telefonů.

To je jen o kousek méně než za celý rok 2012, kdy společnost prodala 7,19 milionů chytrých telefonů. Cílem pro rok 2013 bylo dodat 15 milionů smartphonů, to se společnosti povedlo překonat s finálními prodeji 18,7 milionu chytrých telefonů, což je meziroční růst o 160 procent. Z toho bylo 3,2 milionu prodáno jen během prosince. Pokud Xiaomi zahájí alespoň částečnou expanzi na nové trhy, má velkou šanci svého cíle pro rok 2014 dosáhnout.

David Podzimek

7 komentářů

 1. mikis (neregistrovaný)

  Když vidím jak někteří nadšenci firmy Xiaomi čekají už víc jak tři měsíce na zahájení prodeje MI3 tak ani nevím co jsi mám myslet o tomhle výroku CEO společnosti Lei Jun. Ale jednu radu mu dám, miň kecat a slibovat a víc vyrábět, pak to možná půjde.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Než celkové objemy všech prodaný telefonů, jsem spíš zvědavý na expanzi na středo a západoevropský trh.

  Celkové objemy stejně bude tvořit z velé části odběr čínskými operátory a model Hongmi + výprodej Mi2 v konfiguraci pro ČLR

  tou expanzí myslím skutečnou aktivitu firmy Xiaomi , nikoliv samozvané dovozce , zprostředkovatele a pře-prodejce.

 3. Tomáš B. (neregistrovaný)

  Pokud budou oficiálně prodávat i v Evropě, nebo v Americe, tak bez problému prodají 40 milionů smartphonů. Musejí mít ale dost výrobních linek, aby se na telefon nečekalo jak za komančů na banány.

 4. Jaroslav (neregistrovaný)

  Pokud budou dělat hezký design a mít odladěný systém, prý je hezký, tak půjdou na dračku. Málokdo má odladěný nesekající se systém.

  • jojo… odladeny firmware… NEJVETSI bolest Androidu, na kterou vyrobci telefonu z vysoka kaslou. A proc? Protoze je Google KLIDNE NECHA, aby na to kaslali. Kdyby Google chtel, tak by vyrobce NEPRIMO donutil k tomu, aby zamestnavali softwarove inzenyry s aspon polovicni snahou a umem, ktery ma tak 95% bastlicu na XDA…

  • :D :D :D No to jsou od tebe dneska perly. Kdyby Google do něeho takového výrobce tlačil, tak se mu na to vykašlou a radši si koupí řešení od jiných firem (například od Microsoftu). Vyjde je to levněji a bez starostí…

 5. Bude zajimave sledovat, az si na Xiaomi doslapnou patentovy trolove a velke konkurencni firmy. Bude to jako rana kladivem, ale toho se jeste dockame, az bude firma prodavat ne 40, ale nejmene 100 MIO rocne, aby bylo co soudit…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).