Domů » Bleskovky » Odolná Kyocera Torque: Nejlepší přítel do nepohody (MWC 2013)

Odolná Kyocera Torque: Nejlepší přítel do nepohody (MWC 2013)

Při procházení obřích pavilonů mobilního kongresu jsme narazili i na výstavu výrobce Kyocera. Ten zde kromě několika „hloupých“ telefonů ukazoval svůj nový smartphone pro outodoorové nadšence s operačním systémem Android 4.1.2. Ten nabídne velmi bytelné tělo a zvýšenou odolnost vůči kontaktu s tekutinami a prachem. Neublíží mu ani nechtěné pády na zem či pobyt v mrazu a extrémním horku. Kyocera Torque nabízí 4“ IPS panel s WVGA rozlišením (480 x 800 px) s dodatečnou úpravou proti poškrábání. Bytelná záda zařízení okupuje čočka 5Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou, kterou doplňuje čelní kamerka s rozlišením 1,3 Mpx.

   

Srdcem celého zařízení se stal dvoujádrový procesor Snapdragon S4 s taktem 1,2 GHz a 1 GB operační paměti. Pro uživatelská data a aplikace je pak k dispozici 4GB interního úložiště. Další výbava zahrnuje Bluetooth, GPS, NFC, WiFi a slot na paměťové microSD karty. Dostatek přísunu elektrické energie při horských tůrách zajistí Li-Ion akumátor s kapacitou 2500 mAh. Zástupce společnosti se nám též pochlubil, že Torque splňuje všechny požadavky pro stupeň krytí IP67, díky čemuž lze smartphone ponořit do metrové hloubky po dobu 30 minut aniž by mu to jakkoliv ublížilo.

   

-

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. Peca (neregistrovaný)

  Je nějaká pravděpodobnost, že se tento kousek dostane k nám? Jen ať vím, jestli koupit SXV, nebo počkat na tohle :-)

  Jo a chystáte videopohled nebo recenzi SXV? Díky

  • Richard Streit

   Dobrý den, bohužel zástupce společnosti hovořil pouze o dostupnosti v USA. Recenze Sony Xperia V je již v přípravě, kolega už od minulého týdne smartphone testuje.

  • Peca (neregistrovaný)

   Super, díky! S tím Torque to nakonec nebude taková škoda. Na zahraničních webech se trochu rozchazí informace o rozměrech a hmotnosti. Bohužel, bych ale věřil spíš těm vyšším hodnotám, což už je docela nálož (ikdyž pro tento druh telefonu nic vyjímečného).

  • Richard Streit

   Rozměry jsou: 128,5 x 88,4 x 12,9 mm. Hmotnost pak činí 168,5 gramů.

 2. Jirka (neregistrovaný)

  Dobrý den, funguje tento mobil i u českých operátorů? Když bych si ho nechal poslat z USA, bude odblokován? Máte někdo s ním zkušenost?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).